خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۸۹, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۲۲ ساعت ۱۷:۰۷:۳۳

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ آزادی موقت یکی از نوکیشان مسیحی با سپردن وثیقه از زندان کرج

هرانا؛ آزادی موقت یکی از نوکیشان مسیحی با سپردن وثیقه از زندان کرج

خبرگزاری هرانا – رضا. ت به اتهام اینکه خانه خود را  به کلیسای خانگی و در اختیار شهروندان مسیحی قرار داده بود پس از یکماه بازداشت در زندان رجایی شهر کرج سرانجام با قرار وثیقه ۱۵ میلیون تومانی بطور موقت آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ماموران اطلاعات در هجوم روز سه شنبه ۹ آذر ماه ۱۳۸۹خود به یک کلیسای خانگی در کرج ، صاحبخانه به نام آقای ( رضا. ت ) را بازداشت کرده و با خود برده اند .

همچنین بر پایه این گزارش، ماموران بر اساس اطلاعاتی قبلی با ورود به خانه ایشان ۱۴ تن از شهروندان مسیحی که برای جلسه دعا و عبادت گرد هم آمده بودند را بازداشت نمودند.

ماموران امنیتی ضمن بازداشت ( رضا .ت) و ۱۳ تن دیگر از شهروندان مسیحی که در محل حضور داشتند اقدام به تفتیش و بازرسی کامل خانه نمودند که برخی لوازم از قبیل کتاب مقدس،سی دی و یک دستگاه اورگ را ضبط کردند.

این افراد پس از بازداشت، به ستاد خبری اداره اطلاعات کرج واقع در میدان استاندارد آن شهرستان منتقل شدند و کلیه این افراد یک شب در آنجا مورد بازجویی قرار گرفتند. پس از آن ۱۳ نفر از این افراد با معرفی ضامن و پس از اخذ تعهد کتبی مبنی بر عدم فعالیت مسیحی و حضور در کلیساهای خانگی آزاد شدند.

آقای (رضا . ت) ۳۲ ساله که منزلشان را به کلیسای خانگی و در اختیار شهروندان مسیحی قرار داده بود و همچنین گفته شده مسئولیت آن کلیسای خانگی را نیز به ایشان نسبت داده میشود پس از بازداشتگاه اطلاعات و بازجویی های اولیه، نامبرده به زندان رجائی شهر کرج انتقال و بمدت یکماه بلاتکلیف در آنجا  نگهداری می شده که سر انجام نامبرده در تاریخ چهارشنبه ۸ دی ماه ۱۳۸۹با قرار وثیقه ۱۵ میلیون تومانی بطور موقت تا زمان رسیدگی به پرونده اش در دادگاه از زندان  آزاد میشود .

از آنچه در مدت بازداشت بر وی گذشته است و همینطور اتهاماتی که از سوی نیروهای امنیتی متوجه او شده هنوز اطلاعات کاملی در دست نیست .

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید