خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۹, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۸ ساعت ۱۴:۱۳:۴۴

    خانه  > اعدام  >  چهار نفر در اصفهان اعدام شدند

چهار نفر در اصفهان اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب اصفهان از اعدام چهار نفر در صبح روز شنبه در زندان اصفهان خبر داده است.

قاضی محمدرضا حبیبی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، اتهام این افراد را که از راه حلق آویز اعدام شدند، قاچاق مواد مخدر عنوان کرده است.

به گزارش مهر، در خصوص چهار شهروندی که به دار آویخته شدند، گفت: محکوم‌علیه اول ۳۱ ساله معروف به حبیب خان، به جرم نگهداری ۹۴۰ گرم کراک و فروش ۱۰ گرم کراک به موجب رای شعبه شش دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان به اعدام محکوم شد.
انصاری بیان داشت: علی.ک ۳۶ ساله که به جرم حمل و نگهداری ۵۶ کیلوگرم کراک دستگیر شده بود به موجب رای شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان به دار آویخته شد.
وی ادامه داد: محکوم‌علیه سوم رمضان.ق ۴۸ ساله به جرم خرید ۹ کیلوگرم کراک به منظور فروش، نگهداری، حمل مواد مخدر و نگهداری یک دستگاه ترازوی مخصوص توزیع مواد و یک دستگاه وافور با رای دادگاه انقلاب اسلامی فلاورجان به اعدام محکوم شد.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان خاطرنشان کرد: محکوم‌علیه چهارم منوچهر.الف نیز هم در رابطه با نگهداری ۴۵۰ گرم کراک و ۷۷۵ کیلوگرم تریاک به اعدام محکوم شد.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان که احکام این چهار تن پس از تایید دادستان کل کشور و درخواست دو نوبت عفو و عدم پذیرش آن و “پس از طی مراحل و تشریفات قانونی” اجرا شد.
وی گفت: “بر اساس اصلاحیه قانون مبارزه با مواد مخدر در مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص قاچاقچیان مواد روانگردان، هرگونه واردات، ساخت، تولید، صدور، خرید و در معرض فروش قرار دادن یا نگهداری، حمل یا اختفای مواد روانگردان صنعتی غیر دارویی از جمله اکستازی و شیشه جرم شناخته شده و مرتکبان با رعایت تناسب مجازات می‌شوند.”

رئیس کل دادگستری استان اصفهان اضافه کرد: “مجرمان برای نگهداری و حمل بیش از ۳۰ گرم مواد روانگردان یاد شده مجازات اعدام در نظر گرفته شده و با قاطعیت دستگاه قضایی در اجرای قوانین و برخورد با مجرمان و متعرضان به امنیت، سلامت و آرامش جامعه عرصه را بر فعالیت‌های اینگونه افراد تنگ کرده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید