خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  انتقال هادی عابدی باخدا به زندان، در شرایط حاد جسمی

انتقال هادی عابدی باخدا به زندان، در شرایط حاد جسمی

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۳ دی ماه هادی(همایون) عابدی با خدا، که در شرایط حاد جسمی در بیمارستان بستری بود، به زندان مرکزی رشت منتقل شد.

این زندانی سیاسی که با هزینه ی خانواده ی خود در بیمارستان بستری شده بود در حالی به زندان منتقل شده است که قادر به حرکت و انجام امور شخصی خود نیست.

بر اساس گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، پیش تر پزشک قانونی بصورت کتبی اعلام کرده بود وی به دلیل وضعیت حاد جسمی، قطع نخاع و نیاز مستمر به نگهداری و رسیدگی پزشکی قادر به تحمل حبس نیست.

هم چنین پزشک زندان طی نامه ای به دادگاه انقلاب چنین نظری را اعلام نموده انن ولی علیرغم تمامی توصیه های نهادهای پزشکی دولتی، بازجویان وزارت اطلاعات اصرار بر نگهداری او در زندان را دارند.

هادی(همایون) عابدی باخدا ۵۱ ساله، که دچار قطع نخاع (فلج اسپاستیک) و مثانه نوروژنیک(نوعی اختلال در مثانه که نیاز به سونداژ مداوم دارد) می باشد از ۱۷ آبان ماه ۱۳۸۸ در بهداری زندان مرکزی رشت در بازداشت بسر می برد.

وضعیت نامساعد بهداشتی، غذایی و عدم رسیدگی پزشکی به وی که نیاز مداوم به مراقبت دارد، شرایط جسمی اش را حادتر کرده است.

لازم به یادآوری است که آقای عابدی با خدا در شعبۀ ۲ دادگاه انقلاب به ۲ سال زندان محکوم شده است و در تاریخ ۱۷ آبان ماه دستگیر و به زندان مرکزی رشت منتقل شد.

او همچنین از زندانیان سیاسی در دهۀ ۱۳۶۰ است.

شایان ذکر است که این زندانی سیاسی به علت شلیک گلوله از سوی ماموران امنیتی که قصد دستگیری او را داشتند، قطع نخاع شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید