خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  هرانا؛ ممنوعیت چاپ دو کتاب مهرداد نصرتی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد

هرانا؛ ممنوعیت چاپ دو کتاب مهرداد نصرتی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد

خبرگزاری هرانا – دو عنوان دیگر از کتاب های جدید “مهرداد نصرتی” متخلص به ” مهرشاعر” توسط بررسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم غیر قابل چاپ اعلام شد.

شاعر این دو مجموعه در مصاحبه با گزارشگر هرانا می گوید: از میان چهار عنوان کتابی که برای صدور مجوز انتشار به ارشاد تحویل داده بودم برای دو عنوان ” دنیای عروسکها ”  و ” شب بخیر فیلسوف ” مجوز صادر شده و دو کتاب دیگر با عناوین ” تا دوباره عشق” و ” هفت سینی در اوین ” بعلت نگاه انتقادی اشعار ، غیر قابل چاپ اعلام شد.

وی اضافه کرد:ممیزان ارشاد نوشته بودند من در اشعارم از خبرنگاران زندانی در اوین حمایت کرده ام و این دلیل اصلی آنها برای ممنوع الانتشار اعلام کردن این دو کتاب بوده است.جالب آنکه مسئولین مربوطه حتی حاضر نشدند این رای خود را به صورت مکتوب به بنده اعلام کنند و این خود شاهد کار ضد قانونی آنها است.

نصرتی گفت: به نظر من ، صرف ممیزی کتاب توهین به شعور مخاطب است و دقیقا به این معناست که مردم خود نمی فهمند چه مطالبی را باید بخوانند فلذا ما باید برای آنها پدرخواندگی کنیم.برای بنده قابل هضم نیست که چرا یک عده خیال می کنند فقط خودشان می فهمند و بقیه نیاز به قیّم دارند.

در کتابهای بنده هرگز هیچ تهمت و افترایی به کسی وجود ندارد . طی بیش از بیست سال فعالیت فرهنگی، خصوصا در زمینه شعر عاشورایی بارها و بارها بعنوان شاعر برگزیده شناخته شده ام . آیا عقل سلیم می پذیرد چنین کسی چیزی بنویسد که برای جامعه مضر باشد؟! آیا وقت آن نشده است تا بخود بیاییم و بیش از این فعالان فرهنگی – هنری کشورمان را رنجیده خاطر و سرخورده نکنیم؟!

وی گفت :البته بنده  برای آنکه این امانات ( اشعارم ) را به دست صاحبانشان ( مخاطبان) برسانم نسخه های الکترونیکی این کتابها را منتشر خواهم کرد اما جا دارد به مسئولین مربوطه بگویم :

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی

این ره که تو می روی به ترکستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید