خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۵ ساعت ۹:۳۳:۳۷

    خانه  > زنان  >  طرح جامع ملی مد و لباس اجرا می شود

طرح جامع ملی مد و لباس اجرا می شود

خبرگزاری هرانا – مشاور وزیر ومدیرکل امور بانوان وزارت کشور از تصویب طرح جامع ملی مد و لباس خبرداد و گفت: این طرح با حمایت و نظارت دفتر امور بانوان وزارت کشور اجرا می شود. به گزارش روز سه شنبه وزارت کشور، ’زهرا عباسی’ افزود: ایده ها و نظریه های تعدادی از استادان دانشگاه در باره طرح جامع ملی مد ولباس در نشستی با حضور معاونت فرهنگی هنری وزارت ارشاد اسلامی ،معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کشور (رییس ستاد صیانت از حقوق شهروندی )ومدیرکل دفتر امور بانوان وزارت کشور اخذ و تصویب شد.
وی با بیان اینکه مد و لباس با رویکرد فرهنگ اسلامی- ایرانی از موضوعات مهمی است که همواره مورد توجه مسئولان ذیربط در دولت های نهم و دهم بوده است، اظهارداشت: ارائه الگوی مناسب برای پوشش در مجامع و محافل مختلف یکی از موضوعات مورد توجه بوده که دفتر امور بانوان وزارت کشور به آن پرداخته است.

وی افزود: از آنجا که موضوع عفاف و حجاب از وظایف ستاد صیانت است، کارگروه عفاف وحجاب این ستاد از دبیرکارگروه مد و لباس وزارت ارشاد دعوت کرد تا با هماهنگی های لازم در اجرای قانون مد و لباس تسریع شود و زمینه لازم برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف فراهم شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان ادامه داد: اکنون مقدمات اجرایی این طرح با همکاری استانداری تهران فراهم شده است. وی با بیان اینکه برخی از سازمان های غیردولتی از امکانات دولتی استفاده کرده اند و طرح های پوشش اسلامی همراه با آرایش را به جامعه ارائه داده اند که در دست بررسی است، گفت: اظهار نظر آنها در ارتباط با اجرای طرح مد و لباس ناشی از اطلاعات ضعیف و عدم تخصص در این موضوع است.

عباسی با تاکید بر اینکه طراحان متعهد و متخصص اجازه نمی دهند که این سازمان ها از طرح های آنها برای مقاصد سیاسی خود استفاده کنند، افزود: سیاسی کردن حوزه فرهنگ، زمینه را برای نفوذ فرهنگ بیگانه فراهم می کند.

وی با بیان اینکه طراحان و صاحب نظران زیادی در ارتباط با مد ولباس به دفتر امور بانوان وزارت کشور مراجعه کرده اند،از مجریان طرح جامع مد ولباس خواست تا از طراحان و تولیدکنندگان با اعلام فراخوان دعوت کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید