خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ملاقات با مهدیه گلرو، فعال دانشجویی زندانی پس از ۲۰ روز بی خبری

ملاقات با مهدیه گلرو، فعال دانشجویی زندانی پس از ۲۰ روز بی خبری

خبرگزاری هرانا – همسر مهدیه گلرو ، فعال دانشجویی زندانی پس از ۲۰ روز بی خبری ازهمسرش امروز (سه شنبه ) در زندان اوین با او ملاقات کرد .

به گزارش کلمه، این ملاقات در حالی صورت گرفت که هفته ها بود این فعال دانشجویی به دلایل نامشخص از طرف مسوولان زندان ممنوع الملاقات اعلام شده بود .

مهدیه گلرو به همراه بهاره هدایت در اعتراض به این موضوع دست به اعتصاب غذا زده بودند . آنها ده روز قبل به اعتصاب غذایشان پایان دادند .

مهدیه گلرو بیش از ۴۰۰ روز است که بدون استفاده از حق مرخصی در زندان اوین به سر می برد. بند نسوان ،محل نگهداری این زندانی سیاسی و دیگر زندانیان وضعیت بسیار نامناسبی دارد و زندانیان حتی حق استفاده از تلفن و یا کتابخانه بند را نیز ندارند .چندی پیش اتاقی در زندان اوین به نام بند متادون به محل نگهداری این زندانیان تبدیل شد .جایی که از کوچکترین امکانات رفاهی و بهداشتی بی بهره است .

مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، آبان ماه سال گذشته بازداشت و حکم دو سال حبس وی در دادگاه تجدید نظر تایید شد. پیش از این نیز وی به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که با احتساب آن، او جمعا به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.

بهاره‌ هدایت نیز دهم دی ماه سال گذشته بازداشت و به نه سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید