خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ بی خبری از وضعیت دلیر اسکندری، فعال دانشجویی کـُرد

هرانا؛ بی خبری از وضعیت دلیر اسکندری، فعال دانشجویی کـُرد

خبرگزاری هرانا – علی رغم گذشت بیش از یک هفته از بازداشت دلیر اسکندری از وضعیت این فعال مدنی و دانشجویی اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران”هرانا” دلیر اسکندری فعال دانشجویی و مدنی کـُرد روز سه شنبه ۷/۱۰/۸۹ بعد از احضار به اداره اطلاعات شهر سنندج در بازداشت به سر می برد و تا کنون با توجه به مراجعه های مکرر خانواده نامبرده و فعالین شهر سنندج به نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به منظور پیگیری وضعیت او خبری از او در دست نیست.

به گفته یکی از اعضای خانواده دلیر اسکندری با گذشت بیش از ۴۸ ساعت از بازداشت، محل نگهداری او نامعلوم بود و این نهادها از بازداشت او اظهار بی اطلاعی می کردند تا این که بعد از دو روز  اداره اطلاعات به بازداشت دلیر اسکندری توسط این نهاد اعتراف کرد.

با توجه  به گفته این عضو خانواده تا به امروز فقط یک تماس تلفنی در حد کمتر از یک دقیقه با خانواده داشته و بعد از آن در بی خبری و نگرانی کامل به سر می برند.

دلیر اسکندری فارغ التحصیل رشته علوم تربیتی در دانشگاه پیام نور سنندج است. از جمله فعالیت های دانشجویی او عضو هیئت موسس و دبیر دو دوره کمیته هماهنگی “اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کـُرد” بوده و همچنین عضو هیئت موسس و دبیر کانون “هاوری هه ورام” دانشگاه پیام نور سنندج و عضو هیئت تحریریه نشریات دانشجویی “هاوری هه ورام” و “رامان” بوده است.

همچنین از جمله فعالیت های مدنی وی عضو بودن در “جبهه متحد کـُرد” و عضو شورای مرکزی NGO  فرهنگی اجتماعی “ژیانه وه” و دبیر کمیته ی فرهنگی این انجمن است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید