خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بازداشت و بی خبری از وضعیت مهدی فروتن شهروند مسیحی

هرانا؛ بازداشت و بی خبری از وضعیت مهدی فروتن شهروند مسیحی

خبرگزاری هرانا – همزمان با ایام کریسمس تولد عیسی مسیح و سال نو میلادی و در پی احضار و بازداشت شماری از نوکیشان مسیحی ساکن تهران و برخی شهرستانها به سازمانهای امنیتی تا کنون از وضعیت برخی از آنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش هرانا، مقارن با ایام کریسمس تولد عیسی مسیح و سال نو میلادی ماموران امنیتی اطلاعات در اقدامی سازمان یافته ده ها تن از نوکیشان مسیحی ساکن تهران را بطور جداگانه در منازلشان بازداشت نمودند که تا کنون از وضعیت و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

بر اساس این گزارش، چهار تن از افراد لباس شخصی در ساعات اولیه بامداد روز یکشنبه مورخ ۵ دیماه ۱۳۸۹ ( ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۰) با ورود به منزل پدری آقای ” مهدی فروتن” ضمن بازداشت نامبرده اقدام به بازرسی کامل خانه نموده اند که در پی آن برخی لوازم شامل کامپیوتر ، کتاب سی دی را نیز ضبط و بهمراه خود به مکان نامعلومی انتقال داده اند.

به گزارش “محبت نیوز” خانواده و بستگان “مهدی فروتن” در پی بی خبری و نگرانی از وضعیت ایشان با وجود مراجعه به مراکز امنیتی و قضایی و ارگانهای مربوطه تاکنون موفق نشده اند اطلاعاتی از محل نگهداری ایشان بدست بیاورند. وقتی خانواده ایشان به “زندان اوین” مراجعه کردند مسئولان حاضر به تائید و یا رد بازداشت نامبرده نشده و در این ارتباط حاظر به پاسخگویی نبودند.

پیگیری های خانواده این شهروند مسیحی ۳۳ ساله برای مشخص شدن محل نگهداری وی تاکنون نتیجه ای در بر نداشت و از وضعیت ایشان کماکان اطلاعی در دست نیست.

” مهدی فروتن” در طی بازداشت خود تاکنون توانسته ۲ بار طی تماس تلفنی بسیار کوتاه از سلامت خود خانواده اش را با خبر سازد و بظاهر قادر نبوده تا توضیح بیشتری در مورد وضعیت و محل نگهداری خود بدهد.

تداوم بازداشت ، عدم اجازه ملاقات با خانواده ، عدم دسترسی به وکیل و وضعیت نگهداری نامبرده موجی از نگرانی را در میان خانواده و بستگان موجب شده است و اینگونه اعمال مغایر اصل ۳۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی می باشد. مبنی بر اینکه شخص در صورت بازداشت، موضوع اتهام باید با ذکر دلایل بلافاصله بصورت کتبی به متهم ابلاغ و تفهیم شود و حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت پرونده مقدماتی به مراجعه صالحه قضایی ارسال و مقدمات محاکمه در اسرع وقت فراهم گردد. این در شرایطی است که حتی مسئولان مربوطه حاضر به جوابگویی در خصوص محل نگهداری ایشان به خانواده نیستند!

همچنین ضمن اینکه نهاد های امنیتی و قضایی تاکنون دلیل مشخصی برای ادامه بازداشت وی اعلام نکرده است.

خانواده این زندانی عقیدتی از مقامات و مسئولین مربوطه درخواست دارند ضمن اتخاذ تمهیداتی برای رفع سوء تفاهمات زمینه آزادی هر چه سریعتر فرزندشان را فراهم آورند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید