خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۸۹, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۳ ساعت ۹:۴۴:۲۷

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ ۹ باب مغازه مجموعا ۱۳ بار در طی ۵۰ روز به آتش کشیده شد

هرانا؛ ۹ باب مغازه مجموعا ۱۳ بار در طی ۵۰ روز به آتش کشیده شد

خبرگزاری هرانا- در راستای آزار و اذیت شهروندان بهایی و در تداوم به آتش کشیدن محل کسب بهائیان در شهر رفسنجان در طی دو روز گذشته دو باب مغازه به آتش کشیده شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نیروهای خودسر با حمایت آمرین دولتی و در تداوم آزار و اذیت شهروندان بهایی یک دکان عینک فروشی متعلق به شاهرخ و فرخ بندی را در بامداد ۱۰ دی ماه و مغازه تعمیر لوازم خانگی آقای ایرج پاینده برای سومین بار در بامداد ۱۲ دی به آتش کشیدند.

ساعت ۳بامداد روز ۱۲ دی برای سومین بار مغازه تعمیر لوازم خانگی آقای ایرج پاینده به آتش کشیده شد. اتش افروزان ورق آهنی را که ایشان برای پیش گیری پشت درب مغازه انداخته بود را کج نموده وشیلنگی از آن عبور میدهند واز طریق آن مواد آتش زا به داخل مغازه ریخته  ونیت خود را عملی میکنند میزان خسارت اینبار بیش از ۲ حریق قبل است. ۲ لباسشویی و۲ یخچال طعمه حریق میشود درب مغازه وسیم کشی برق مغازه خسارت میبیند ودیوارها ،سقف وکلیه لوازم خانگی داخل مغازه به طور کامل دچار دوده گرفتگی میشود. وبلوکهای سقف به دلیل حرارت بالای حریق خسارت دیده اند.

بامداد ۱۰ دی آتش افروزان تلاش میکنند مغازه عینک سازی دیدگان متعلق به آقایان شاهرخ و فرخ بندی را آتش بزنند آتش حاصل از مواد آتش زا قبل از اینکه به ویترین عینکها سرایت کند ظاهرا باعث ترکیدگی لوله وشیر آب گوشه مغازه شده وخاموش میشود البته دود غلیظ ناشی از آن ویترین دکورها وعینکهای موجود درآن را کاملا سیاه نموده است ولی خوشبختانه خسارت دیگری وارد نکرده است.

همچنین شب گذشته نامه ای تحت عنوان “اخطاریه وتعهد نامه ” به منزل حدود ۲۰ نفر از بهائیان انداخته شد که به پیوست تقدیم میگردد.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید