خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۹, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ ساعت ۱۷:۴۴:۳۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ رضا شریفی بوکانی خطاب به رسانه ها: دادگاه انقلاب حکم اعدام صادر نکرده است

هرانا؛ رضا شریفی بوکانی خطاب به رسانه ها: دادگاه انقلاب حکم اعدام صادر نکرده است

خبرگزاری هرانا – در پی انتشار اخبار کذب در خصوص صدور حکم اعدام برای زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی، این زندانی در نامه ای به تکذیب خبر فوق پرداخته است و خود را یک فعال سیاسی معرفی کرده که در هیچ عملیات مسلحانه ای شرکت نداشته است.

متن این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

اینجانب رضا شریفی بوکانی، در اوایل سال توسط مامورین امنیت اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و به اتهام جاسوسی علیه نظام متهم شدم و تا دو هفته پیش بصورت بلاتکلیف در زندان رجایی شهر کرج محبوس بودم، سپس جهت تفهیم اتهام به دادگاه انقلاب شهریار منتقل و به اتهام عضویت در یک حزب کردی و اقدام علیه امنیت ملی محاکمه شدم.

در طی هفته های اخیر و پس از اعلام تاریخ اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی و سپس اجرای حکم اعدام علی صارمی برخی از رسانه های برون مرزی به صورت گسترده من را نیز به عنوان یک زندانی اعدامی معرفی کردند که این امر موجب ناراحتی و تشویش ذهن خانواده و دوستان و آشنایانم شد.

بدین وسیله اعلام می دارم بنده در هیچ عملیات مسلحانه بر علیه نظام شرکت نداشته و تنها به فعالیت سیاسی در راستای دفاع از حقوق ملت های تحت ستم از جمله ملت کرد فعالیت کرده ام.

بنده برای رسیدن به آرمان های دموکراسی و آزادی در ایران قدم برداشته ام و امیدوارم که نقض حقوق بشر در کردستان و دیگر ملیت ها در ایران رعایت شود و هم چنین امیدوارم که نظام جمهوری اسلامی ایران پابند حق و حقوق شهروندی و انسانی ملت ها و قومیت ها باشد و به حقوق آنها توجه کند.

رضا شریفی بوکانی ۱۲/۱۰/۸۹

بند ۲ زندان رجایی شهر کرج

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید