خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  هشت نفر در قم اعدام شدند

هشت نفر در قم اعدام شدند

۱۶ قاچاقچی در قم اعدام می‌شوند
خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: ۸ نفر از قاچاقچیان مواد مخدر در قم اعدام شدند و پرونده ۱۶ نفر دیگر نیز در دست بررسی است و این افراد پس از صدور حکم نهایی، اعدام می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، مصطفی برزگرگنجی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هفته گذشته ۸ نفر از قاچاقچیان مواد مخدر در زندان مرکزی قم اعدام شدند. این ۸ نفر دو بار تقاضای عفو کردند ولی تقاضای آنها رد و در نهایت به دار مجازات آویخته شدند.

دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: این هشت نفر کسانی بودند که پرونده آنها در سال گذشته و امسال رسیدگی شده بود و احکام آنها نیز صادر شد.

وی همچنین از صدور حکم اعدام برای ۱۶ نفر دیگر به جرم خرید و فروش مواد مخدر خبر داد و یادآور شد: پرونده این قاچاقچیان بررسی شده که همگی به اعدام محکوم شدند.

برزگر گنجی تاکید کرد: حکم این ۱۶ نفر به دادستانی کل کشور ارسال و تائید شده و افراد مذکور یک مرحله تقاضای عفو کردند که تقاضای آنها پذیرفته نشده است.

وی در ادامه به قانون تشدید مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر اشاره کرد و افزود: این قانون در مجمع تشخیص مصلحت نظام اصلاح شده و بحث برخورد با قاچاقچیان مواد روانگردان به ویژه شیشه مطرح شد که مجازات آن همانند کراک و هروئین است، یعنی اگر کسی بالای ۳۰ گرم از این مواد را به همراه داشته باشد، حکم او اعدام خواهد بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید