خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۹ فروردین ۱۳۸۹, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۹ ساعت ۱۶:۰۴:۲۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مریم ضیاء پس از تحمل ۱۳ روز اعتصاب غذا لحظاتی پیش از زندان اوین آزاد شد

مریم ضیاء پس از تحمل ۱۳ روز اعتصاب غذا لحظاتی پیش از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مریم ضیاء فعال کودکان پس از ۱۳ روز اعتصاب غذا و با ایستادگی و مقاومت و دفاع از حقوق خود و بر اثر فشارهای بین المللی و رسانه ای ناچار به ازادی او شدند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی، غروب روز دوشنبه ۹ فروردین ماه خانم مریم ضیاء فعال کودکان پس از تحمل نزدیک به ۳ماه زندان و ۱۳ روز اعتصاب غذا وبا ایستادگی و دفاع از حقوق خودش و همچنین بر اثر فشارهای بین المللی و رسانه ای لحظاتی پیش از زندان اوین آزاد شد.

او در طی ۱۳ روز اعتصاب غذا و جنگ روانی بازجویان وزارت اطلاعات علیه وی و خانواده اش دچار کاهش وزن شده بود، افت شدید فشار خون،ضعف شدید و شرایط او به حدی به وخامت گراییده بود که روز گذاشته او را به بهداری زندان منتقل کردند.اما او در طی این مدت بر خواست به حق خود پافشاری کرد و همچنان که اعلام کرده بود تا آزادی از زندان به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.خانم ضیاء پس از خروج از زندان اقدام به شکستن اعتصاب غذای خود نمود.

هنگام خروج از زندان اوین مورد استقبال گسترده خانواده اش و خانواده ها ی دستگیر شدگان و مردم که در مقابل زندان اوین تجمع کرده بودند قرار گرفت و با دست زدن و سوت کشیدن نسبت به او ابراز احساسات می کردند. علیرغم شرایط سخت جسمی که در اثر اعتصاب غذای نسبتا طولانی و فشار بازجویان وزارت اطلاعات اما او از روحیۀ بالایی برخورد بود و از استقبال کنندگان با لبخند و دست تکان دادند تشکر می کرد.

در حال حاضر تعداد زیادی از خانواده های دستگیر شدگان در مقابل زندان اوین تجمع کرده اند و تجمع آنها تا این لحظه منجر به آزادی تعدادی از دستگیر شدگان شده است. خانواده ها همچنان در مقابل زندان اوین تجمع کرده اند و بر خواست خود مبنی بر آزادی فوری و بی قید و شرط عزیزانشان پافشاری می کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید