خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۵ ساعت ۱۳:۲۶:۳۰

    خانه  > زندانیان  >  آیت‌الله زنجانی: بازداشت‌ها برای حفظ قدرت است

آیت‌الله زنجانی: بازداشت‌ها برای حفظ قدرت است

خبرگزاری هرانا – آیت‌الله بیات زنجانی با انتقاد از ادامه بازداشت فعالان سیاسی و مدنی در ایران گفت که این بازداشت‌ها تلاش برای «حفظ قدرت» است.

بر اساس این گزارش، این مرجع تقلید افزود:” گروهی تلاش می‌کنند «به هر وسیله ممکن» قدرت خود را حفظ کنند و ادامه بازداشت‌ها نشانه‌ای از این تلاش است”. وی ، باردیگر با انتقاد از ادامه برخورد‌های خشونت‌بار با معترضان، از مسئولان جمهوری اسلامی پرسیده است: «چرا همان اعمال غلط حکومت گذشتگان را مجدداً در قبال بهترین‌های مردم مرتکب می‌شوید؟»بیات‌ زنجانی در دیدار با جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی وقایع پس از انتخابات، می‌گوید: گروهی تلاش می‌کنند «به هر وسیله ممکن» قدرت خود را حفظ کنند و ادامه بازداشت‌ها نشانه‌ای از این تلاش است.

آقای بیات زنجانی از جمله مراجع تقلیدی است که بارها به نتیجه انتخابات و وقایع پس از آن اعتراض کرده و خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده است.

برخی مراجع تقلید در ماه‌های اخیر با انتقاد از برخورد‌های خشونت‌بار دولتی با معترضان به نتیجه انتخابات، از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته‌اند در سیاست‌های خود تجدید‌نظر کنند.

اعتراض‌ها در ایران بر سر اعلام نتیجه انتخابات بیش از ۱۰ ماه است که ادامه دارد، اما مقام‌های جمهوری اسلامی، معترضان را گروهی «اراذل و اوباش» می‌دانند.

آقای زنجانی، مهر ماه سال گذشته نیز به مقام‌های جمهوری اسلامی هشدار داده بود از وقایع تاریخی «عبرت» بگیرند، چراکه یکی از دلایل وقوع انقلاب، «عبرت نگرفتن صاحبان قدرت از گذشته‌ها بوده است.»

آیت‌الله حسینعلی منتظری، آیت‌الله یوسف صانعی، آیت‌الله عبد‌الکریم موسوی اردبیلی و آیت‌الله علی‌محمد دستغیب، از دیگر مراجع تقلیدی هستند که نسبت به روند برگزاری انتخابات اعتراض داشته و برخورد‌های خشونت‌بار با معترضان را محکوم کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید