خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  قاضی صلواتی وکالت نامه وکیل درخواستی محمد ولیان را نپذیرفت

قاضی صلواتی وکالت نامه وکیل درخواستی محمد ولیان را نپذیرفت

خبرگزاری هرانا – قاضی صلواتی وکالت نامه اینجانب را نپذیرفت و دلیل آن را فراغت از رسیدگی شعبه اعلام کرد و دستور داد وقتی وکیل تسخیری به حکم اعتراض کرد و پرونده در تجدیدنظر مطرح شد، وکالت نامه خود را ارایه دهید.

به گزارش ایسنا، محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمد امین ولیان با بیان این که “درپی مراجعه‌ای که به شعبه مربوطه در دادگاه انقلاب داشتم، مطلع شدم که هنوز پرونده موکلم به دادگاه تجدیدنظر ارسال نشده است”، خاطرنشان کرد: در این مراجعه قاضی صلواتی وکالت نامه اینجانب را نپذیرفت و دلیل آن را فراغت از رسیدگی شعبه اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، طبق اظهارات وکیل مدافع محمد امین ولیان، خبر منتشر شده در برخی سایت‌ها مبنی بر تایید حکم اعدام این فعال دانشجویی صحت نداشته و رای دادگاه تجدیدنظر در این مورد هنوز صادر نشده است.

محمد امین ولیان، فعال دانشجویی دانشگاه دامغان و از بازداشت شدگان حوادث عاشورای  ۸۸، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلابِ تهران، به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده بود که برخی سایت‌های خبری، از تایید حکم دادگاه بدوی از سوی دادگاه تجدیدنظر خبر داده بودند.

لازم به ذکر است حکم اعدام این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه دامغان – بنا به ادعای برخی  رسانه ها- بر اساس فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی در خصوص “محارب بودن معترضینِ روز عاشورا” صادر شده بود؛ که دفتر آن مرجع عالیقدر این موضوع را شدیدا تکذیب نمود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید