خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۳ ساعت ۱۳:۱۵:۱۱

    خانه  > اصناف  >  وزیر ارشاد “چند مورد” توقیف مطبوعات را طبیعی خواند

وزیر ارشاد “چند مورد” توقیف مطبوعات را طبیعی خواند

خبرگزاری هرانا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم معتقد است که “چند مورد” توقیف مطبوعات که توسط هیأت نظارت صورت گرفت، طبیعی است.

به گزارش آفتاب، محمدحسینی در پاسخ به پرسشی که به توقیف مطبوعات در سال ۸۸ اشاره دارد؛ می‌گوید: یکی از وظایف هیأت نظارت بر مطبوعات رصد نشریات بوده که در صورت لزوم به آنها تذکر داده شود.
وی که پیش از این گفته بود برخورد وزارات ارشاد با مطبوعات از جنبه بشارتی است، ادامه می‌دهد: هیأت نظارت بر مطبوعات گاهی تذکرات خود را به صورت شفاهی گاهی به صورت مکتوب و گاهی نیز به صورت محرمانه به مطبوعات می‌دهد تا مطبوعات در راستای رسالت خود به‌ درستی وظایف خود را انجام دهند.

حسینی چند مورد توقیف مطبوعات را طبیعی دانست و گفت: البته برخی از این مطبوعات زمانی که پرونده‌شان به دادگاه ارسال شده در آنجا دلایل خودرا مطرح کرده و مجددا به عرصه اطلاع رسانی بازگشته و کارهای خود را انجام می‌دهند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اصل کار ما حمایت از مطبوعات است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳ هزار نشریه در کشور وجود دارد که در مجموع شاید کمتر از یک درصد آنها تذکر گرفته باشند. 

حسینی د‌ر خصوص اظهارات منتقدان مبنی بر اینکه سال ۸۸ را سال سختی برای مطبوعات کشور می‌دانند،‌ گفت: این موضوع را قبول ندارم، سال ۸۸ نیز مانند سال‌های گذشته بوده است و خبرنگارانی هم که در این سال بازداشت شدند به هیچ وجه به خاطر بحث روزنامه‌نگاری نبوده است و مسائل آنها خارج از این مباحث بوده است. 

وی افزود: در اتفاقاتی که رخ داد از همه اقشار جامعه و حتی هنرمندان نیز بازداشت شدند که علت دستگیری آنها نیز به خاطر هنرمندی آنها نبوده است از این جمعیت که این افراد رفتارها و اقداماتی انجام داده بودند با آنها برخورد شده و دستگاه قضایی نیز در این زمینه پاسخگو خواهد بود و بر همین اساس کسی به صرف اینکه خبرنگار است بازداشت نشده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عملکرد معاونت مطبوعاتی در سال ۸۸ نیز می‌گوید: عملکرد معاون مطبوعاتی به سمت خوبی در حال حرکت است و در این مدت تعامل خوبی با نشریات داشته و مرتب هم با آنها جلسه برگزار می‌کند درسال ۸۹ نیز فعالیت‌های ایجابی توسعه خواهد یافت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید