خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۶ ساعت ۱۴:۱۵:۱۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سپاه پاسداران ، معترضان را به آغاز دوره تازه بازداشت ها تهدید کرد

سپاه پاسداران ، معترضان را به آغاز دوره تازه بازداشت ها تهدید کرد

خبرگزاری هرانا – سپاه پاسداران تهدید کرد در صورتی که معترضان بخواهند به مناسبت سالروز ۲۲ خرداد موج جدیدی از اعتراضات را آغاز کنند در اقدامی قریب الوقوع، لیدرها و محرکان اعتراضات را بازداشت می کند.

به گزارش رادیو فردا، در حالی که کمتر از دو ماه به ۲۲ خرداد باقی است روزی که هواداران جنبش سبز آن را “سالروز کودتای انتخاباتی جناح حاکم” توصیف می کنند، سایت “بصیرت” رسانه اینترنتی دفتر سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران به نقل از “یک مقام آگاه” از آنچه “تلاش جریان فتنه برای ایجاد موج جدیدی از تلاش های آشوب طلبانه” و ” اختلال درامور و زندگی مردم” خوانده، خبر داده است.
این “مقام آگاه” که سایت دفتر سیاسی سپاه به نام وی اشاره ای نکرده با این ادعا کرد که معترضان قصد دارند به بهانه مناسبت های مختلف به ویژه ۲۲ خرداد و مناسبت های مختلف موج جدیدی از اعتراضات را کلید بزنند معترضان را به بازداشت تهدید کرد و مدعی شد که با تلاش‌های صورت گرفته نهادهای مربوط طی یک ساله گذشته تمامی لیدرها وعوامل اغتشاش در مناسبات یک سال گذشته شناسایی و طی هفته های آتی دستگیر خواهند شد.

دفتر سیاسی سپاه پاسداران همچنین مدعی شد که عوامل باقیمانده حمله به پایگاه بسیج ، مسجد لولاگر ، آشوب گران ۳۰ خرداد و … را شناسایی کرده است.

سایت بصیرت در ادامه از قول “مقام آگاه” مورد نظر خود از افرادی که وعده بازداشت آن ها را داده به عنوان افراد تاکنون پنهان شده، برخی دیگر که تحرکاتشان رصد می شده و برخی افراد آزاد شده نامبرده و با این ادعا که آن ها در پی فتنه گری مجدد هستند تهدید کرده که همگی این افراد به زودی دستگیر شده و برنامه ها و اسناد فتنه انگیزی آنان به اطلاع ملت ایران خواهد رسید.

پیشتر و در روز ۲۲ فروردین نیز خبرگزاری ایسنا گزارش داد که محمود احمدی بیغش از حامیان دولت در مجلس شورای اسلامی طی نطقی در صحن علنی مجلس و درحالی که کاندیداهای معترض به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان سران فتنه نام می برد گفته “سران فتنه که مرگ آنان با هوشیاری رهبر معظم انقلاب رقم خورد به خاطر اهمال و کوتاهی در برابر خیانت‌های آنان در صدد فتنه مجدد هستند.”

وی درحالی که کاندیداهای معترض به عنوان “نامزدهای مطرود ملت و رهبری” نام می برد گفت که “ملت در زمان مقتضی تکلیف خود را با نامزدهای مطرود ملت و رهبری” روشن کند.

وی ضمن درخواست از قوه قضائیه برای بازداشت و محاکمه کاندیداهای معترض، از مهدی و فائزه هاشمی فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان دیگر سران فتنه نامبرد و خواستار برخورد قضایی با آن ها شد.

احمدی بیغش همچنین با اعتراض به دیدار شماری از نمایندگان اصلاح طلب و عضو فراکسیون خط امام مجلس با میرحسین موسوی از علی لاریجانی رییس مجلس هشتم خواست تا در این باره دستور پیگیری صادر کند.

در همین زمینه سایت روزنامه دولتی ایران نوشت بعد از راه پیمایی در ۲۲ بهمن، حامیان سران اصلاحات به دلیل ریزش هواداران، عملا نتوانسته اند تحرکی داشته باشند.

ابراز نگرانی رسانه های دولتی و نزدیک به دولت از احتمال اوج گرفتن اعتراضات و تهدید معترضان به  آغاز موج تازه بازداشت ها از سوی دفتر سیاسی سپاه پاسداران درحالی صورت می گیرد که روز سه شنبه عبدالله مومنی سخنگوی سازمان ادوار تحکیم وحدت ساعتی پس از دیدار با میرحسین موسوی باردیگر به دادگاه انقلاب احضار و به زندان اوین منتقل شد.

عبدالله مومنی که در نخستین روزهای پس از انتخابات بازداشت شده بود چندی قبل پس از ماه ها تحمل زندان با تودیع وثیقه به طور موقت آزاد شده بود اما به گفته همسرش فاطمه آئینه وند پیش از بازگرداندن وی به زندان اوین ، مقام های امنیتی از آنها خواسته بودند تا میرحسین موسوی را به منزلش راه ندهد.

روز شنبه نیز فیض الله عرب سرخی از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب کمتر از یک هفته پس از  آزادی موقت با تودیع وثیقه در پی تماس مقام های امنیتی مجبور شد تا به زندان اوین برگردد.

تهدید دفتر سیاسی سپاه به  آغاز موج تازه بازداشت ها در حالی است که صدها فعال سیاسی، ده ها روزنامه نگار و هزاران تن از شهروندان در تهران و سایر شهرهای ایران در موج گسترده بازداشت های پس از انتخابات در تهران و شهرستان ها بازداشت شدند.

شمار قابل توجهی از بازداشت شدگان همچنان در بازداشت به سر می برند ، تعدادی در دادگاه های انقلاب محاکمه شده و احکام سنگینی دریافت کرده اند و برخی از بازداشت شدگان نیز با تودیع وثیقه های سنگین در ماه های اخیر به طور موقت آزاد شدند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی در روزهای اخیر در اظهاراتی جداگانه از ایستادگی در مقابل اقدامات غیرقانونی جناح حاکم سخن گفته اند ، و آقای موسوی روز پنج شنبه ۲۰ فروردین در دیدار با شماری از نمایندگان مجلس ششم گفت که  امید من این است که جریان حاکم به اجرای قانون اساسی و همه اصول آن برگردند و فضای امنیتی و نظامی را کنار گذارند و فضا را باز کنند ولی اگر این راه رفته نشود مجبوریم بایستیم چون ما نظام و کشور و انقلاب را دوست داریم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید