خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  شش بار قصاص برای زن سارق

شش بار قصاص برای زن سارق

خبرگزاری هرانا – زن جوانی که به انگیزه سرقت،‌ ۵ زن و یک مرد سالخورده را در شهرستان قزوین به قتل رسانده بود، از سوی قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین به ۶ بار قصاص در ملأعام، حبس، شلاق و رد مال محکوم شد.

به گزارش جام جم آنلاین، با اعتراف  زن سارق  به ۶ قتل و بازسازی صحنه‌‌های قتل، وی روانه زندان شد و پرونده قضایی وی با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان قزوین ارسال شد و متهم در ۳ جلسه در دادگاه محاکمه شد و به قتل‌ها اعتراف کرد.

قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران پس از شنیدن اظهارات متهم، او را با تجدید قرار قانونی روانه زندان کردند و چند روز قبل مهین،  قاتل سریالی زنان را به خاطر ۶ فقره قتل به ۶ بار قصاص در ملأ عام، به خاطر سرقت اموال مقتولان به ۲۴ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق و نیز  رد مال به خانواده‌های قربانیان محکوم کردند.

شوهر مهین به عنوان متهم دوم پرونده نیز به ۳ سال حبس و ۹ متهم دیگر که در خرید اموال مسروقه نقش داشتند به حبس، شلاق و رد مال محکوم شدند.

بر اساس این گزارش،  روز ۱۶ بهمن ماه سال ۸۷ فردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شهرستان قزوین تماس گرفت، با اعزام ماموران انتظامی به محل حادثه، معلوم شد، زن سالخورده بر اثر خفگی به قتل رسیده است. در حالی که جستجو برای یافتن قاتل فراری ادامه داشت، ۲۷ روز بعد ماموران جسد زن سالخورده دیگری را در بوستان فدک قزوین کشف کردند. بعد از وقوع این دو حادثه، ۳ زن سالخورده دیگر هم به فاصله چند هفته به قتل رسیدند.

کارآگاهان جنایی جستجوی ویژه‌ای را برای یافتن قاتل سریالی آغاز کرده بودند تا این که اوایل سال گذشته زن سالخورده‌ای که بشدت زخمی بود به مرکز پلیس مراجعه و از سوءقصد به جان خود خبر داد.

این زن در اظهاراتش به پلیس گفت: وقتی به گورستان حاشیه شهر رفته بودم، با یک زن جوان قوی‌هیکل آشنا شدم و پس از ترک گورستان، سوار خودروی رنوی وی شدم تا به منزل بروم. در میانه راه زن جوان آبمیوه به من تعارف کرد و بعد از نوشیدن آن بدحال شدم. در همین موقع، زن راننده با سرقت طلاهایم، قصد خفه کردن مرا داشت که با او درگیر شدم و نجات یافتم.

در ادامه تحقیقات زنی به نام مهین در این رابطه دستگیر شد. با انتقال زن به نام مهین به اداره جنایی پلیس آگاهی شهرستان قزوین، وی اعتراف کرد که به انگیزه تامین هزینه درمان فرزندش و به خاطر بدهی به مردم، ۵ زن سالخورده و سال ۸۵ هم مرد صاحبخانه‌اش را به قتل رسانده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید