خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارخانه صنایع فلزى تا پایان فروردین به روى کارگران بسته می شود

کارخانه صنایع فلزى تا پایان فروردین به روى کارگران بسته می شود

خبرگزاری هرانا – به دلیل نبود مواد خام‌، کارخانه صنایع فلزى شماره یک تهران، تا پایان فروردین ماه تعطیل و درهاى آن به روى تمامى کارگران آن بسته خواهد بود.

بسته شدن این کارخانه در حالیست که به گفته ی یکی از فعالان کارگری، کارگران صنایع فلزى هنوز بابت مطالبات مزدى سال قبل از کارفرما طلب کار هستند.

پروین محمدی، از فعالان کارگرى کارخانه صنایع فلزى ایران درگفت‌وگو با ایلنا گفت: پیشتر به کارگران گفته شده که کار هست اما به منظور تامین مواد اولیه کارخانه تا پایان فروردین ماه تعطیل خواهد بود.

وى افزود: در مجموعه کارخانه شماره یک صنایع فلزى نزدیک به ۳۵۰ کارگر رسمى به ساخت انواع کانکس کاروان و اتاق‌هاى فلزى پیش ساخته فعالیت دارند.

این‌کارگر گفت: سال گذشته نیز به دلیل مشابه امسال، ‌کارخانه تا پایان فروردین ماه تعطیل بود که این وضع به پرداخت نشدن سه ماه حقوق و مطالبات منجر شد.

وى همچنین درخصوص وضع کارگران کارخانه صنایع فلزى ۲ گفت: این کارخانه از بعد اتمام تعطیلات نوروزى فعالیت خود را آغاز کرده است و تمامى ۳۵۰ کارگر آن مشغول به کار هستند.

محمدى یادآور شد: کارگران کارخانه صنایع فلزى ۲ که به ساخت پل‌هاى فلزى مشغول هستند نیز بابت یک ماه حقوق سال قبل از کارفرما طلبکار هستند.

مجموعه کارخانه صنایع فلزى شماره یک و ۲ از واحدهاى تولیدى با سابقه و بزرگ منطقه جنوب غرب تهران هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید