خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۹, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۷ ساعت ۹:۵۲:۰۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت قطعی رمضانزاده به پنج سال حبس تعزیری

محکومیت قطعی رمضانزاده به پنج سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – سخنگوی دولت خاتمی و قائم مقام جبهه مشارکت به ۵ سال حبس تعزیری از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران محکوم شد.

به گزارش ایلنا،عباس شیری، وکیل سخنگوی دولت خاتمی با اعلام این مطلب اظهارداشت: بعد از اعتراض به حکم دادگاه بدوی موکلم ،پرونده به شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان ارسال شد که این شعبه در بررسی‌های خود با استدلال به اینکه اقدامات انجام شده توسط رمضان‌زاده مطابق ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی است، شش سال حبس موکلم را به ۵ سال حبس تعزیری تغییر داد.

وی استدلال دادگاه تجدیدنظر را همان استدلال‌های دادگاه بدوی عنوان کرد و ادامه داد: شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در دادنامه صادره به جلسه مورخ ۲۳ خردادماه سال ۸۸ اعضای شورای مرکزی جبهه مشارکت استدلال کرده بود حال آنکه موکلم در جریان جلسه مذکور از جلسه خارج شده بود.

وی با تاکید براینکه نسبت به حکم دادگاه تجدید نظر اعتراض خواهد کرد،گفت: با وجود اینکه طبق بخشنامه اخیر رییس قوه قضاییه اعتراض در چارچوب ماده ۱۸ قانون اصلاحی دادگاه‌های عمومی و انقلاب مورد قبول واقع نمی‌شود اما به دلیل تصریح ماده ۱۸ قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب،تصمیم دارم در چارچوب این ماده به حکم صادره اعتراض کنم.

وی در خصوص پرونده محسن امین‌زاده نیز گفت:پرونده این موکلم همچنان در دادگاه تجدید نظر بوده و تاکنون رای آن صادر نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید