خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  برخورد قاطعانه وزارت ارشاد با موسیقی پاپ – راک و “نمایشنامه‌های غربی”!

برخورد قاطعانه وزارت ارشاد با موسیقی پاپ – راک و “نمایشنامه‌های غربی”!

 

 شاه‌آبادی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت‌الله امینی عضو مجلس خبرگان رهبری به بخش موسیقی اشاره کرد و افزود: فضای عمومی موسیقی در کشور تحت تهاجم موسیقی غربی است و ذائقه جوانان با این هجمه موسیقی غربی تغییر کرده است.

 شاه آبادی اظهار داشت: نوعی از موسیقی‌ها که نارضایتی علما را در پی دارد به دلیل آن است کمتر از ۲۰ درصد موسیقی‌ها از کانال وزارت ارشاد عبور می‌کند و مابقی از طریق اینترنت، ماهواره و مراکز زیرزمینی تولید و وارد کشور می‌شود.

 

 وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد موسیقی‌ها زیرزمینی هستند افزود: در وزارت ارشاد موسیقی‌های نواخته شده در شوراهای تخصصی بررسی و پس از تایید پروانه تولید می‌گیرند.

 وی ادامه داد: موسیقی‌های سنتی به صورت آکادمیک و براساس علمی ساخته می‌شود و نگران کننده نیست اما فضای موسیقی پاپ و راک فضای لهو و لعب است که حتی مورد تایید مراکز آکادمیک غربی نیز نمی‌باشد.

 وی اضافه کرد: بخشی از این موسیقی‌ها با اشعار سخیف و معمولی با ویژگی ساده‌گویی با حمایت غربی‌ها وارد کشور شده که در داخل وظیفه ما صیانت از موسیقی ملی است.

وی همچنین به نمایشنامه های تئاتر اشاره کرد و گفت: جلوی اجرای نمایشنامه های غربی باید گرفته شود.

 شاه‌آبادی در پایان سخنانش گفت:موسیقی مقامی و نواحی از نوع موسیقی‌های سنتی تلقی می‌شود و نوعا اشکالی بر آنها نمی‌باشد. اما آنچه که مساله‌ موسیقی‌ماست، موسیقی پاپ و راک است که از اساس ریشه‌های لهو و لهب دارد و وزارت ارشاد قاطعانه با آنها برخورد می‌کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید