خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۷ ساعت ۱۰:۱۲:۴۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آخرین اخبارازپرونده‌های ترورعلی محمدی، متهمان بعد ازانتخابات و ریگی

آخرین اخبارازپرونده‌های ترورعلی محمدی، متهمان بعد ازانتخابات و ریگی

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران آخرین وضعیت پرونده‌های آزمون دستیاری پزشکی، ترور مسعود علی محمدی، ریگی، متهمان حوادث بعد از انتخابات و روز عاشورا، انفجار در خانقاه دراویش نعمت اللهی، نشریات اعتماد ملی،اندیشه نو و همت و.. را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت‌آبادی درباره آخرین وضعیت پرونده آزمون دستیاری پزشکی، اظهار کرد: در این پرونده ۱۰ نفر تحت پیگرد قضایی قرار گرفتند؛ در مورد سه متهم اصلی این پرونده که در بازداشت به سر می‌برند، تحقیقات تکمیل شده و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است و تحقیقات در مورد سایر متهمان، ادامه دارد.

 

تحقیقات درباره عاملان ترور مسعود علی محمدی ادامه دارد

وی در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده ترور «مسعود علی محمدی»، استاد فیزیک دانشگاه تهران با اعلام ادامه تحقیقات در خصوص عاملان این ترور گفت:‌ با تحقیقات به عمل آمده، مشخص شد که موتور سیکلت مورد استفاده در این انفجار مسروقه بوده است.

صدور ۵۰۰ فقره کیفرخواست برای متهمان حوادث بعد از انتخابات

دادستان تهران همچنین درباره آخرین وضعیت رسیدگی به اتهامات متهمان حوادث بعد از انتخابات و روز عاشورا، گفت: تحقیقات در مورد اکثر متهمان حوادث یاد شده، تکمیل شده و تاکنون پانصد فقره کیفرخواست صادر شده است. در مورد متهمان باقی مانده نیز تلاش دادسرا، تسریع در انجام تحقیقات و تعیین تکلیف پرونده‌ها و متهمان است.

تعیین شعبه پرونده ریگی در دادسرا

جعفری دولت‌آبادی ضمن اعلام جریان داشتن رسیدگی به اتهام عبدالمالک ریگی، سرکرده گروهک شرور و تروریستی در شرق کشور در دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان و اشاره به اعطای نیابت قضایی از زاهدان به دادسرای عمومی و انقلاب تهران به منظور تکمیل تحقیقات، گفت: مفاد این نیابت جهت پیگیری به یکی از شعب بازپرسی دادسرا ارجاع شده است.

عامل انفجار در خانقاه دارای سلامت روانی است

وی درباره عامل انفجار سال گذشته در یک خانقاه در تهران با اشاره به اینکه تحقیقات در مورد این پرونده ادامه دارد، افزود: کمیسیون پزشکی قانونی در نظریه خود، سلامت روانی متهم این انفجار را تایید کرده است.

پرونده “اعتماد ملی” و “همت” به دادگاه ارسال می‌شود

دادستان تهران درباره نشریه اعتماد ملی گفت: رسیدگی به شکایت شاکیان متعدد این پرونده، به جز در یک مورد، تکمیل شده و پرونده به زودی به دادگاه ارسال خواهد شد.

وی در مورد پرونده نشریه همت نیز افزود: تحقیقات این پرونده نیز تکمیل شده و به زودی پرونده به دادگاه ارسال خواهد شد؛ اما تحقیقات درباره موارد اتهامی نشریه اندیشه نو ادامه دارد.

جعفری دولت آبادی درباره حادثه آتش‌سوزی سال گذشته در بانک مرکزی ایران که منتهی به فوت چهار نفر و مصدومیت تعداد دیگری شد، از شکایت اولیای دم خانواده سه نفر از متوفیان خبر داد

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید