خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۴ ساعت ۱۳:۵۷:۳۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نود درصد مشکلات ایرانیان خارج از کشور حقوقی و قضایی است

نود درصد مشکلات ایرانیان خارج از کشور حقوقی و قضایی است

خبرگزاری هرانا – وزیر دادگستری از تشکیل دادسرای ویژه ایرانیان خارج از کشورخبرداد.مرتضی بختیاری در این زمینه  گفت: بیش از ۹۰ درصد مشکلات ایرانیان خارج از کشور حقوقی و قضایی است.

به گزارش مهر، مرتضی بختیاری عصر امروز شنبه در حاشیه ارتباط مستقیم در سامانه ۲۷۷۷ با ایرانیان خارج از کشور با بیان اینکه تمام کارگروه های مستقر در سامانه ۲۷۷۷ حساس و برای ایرانیان خارج از کشور مهم و ضروری است افزود: ۹۰ درصد تماس ایرانیان خارج از کشور حقوقی و قضایی است.

وی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی برنامه پنجم توسعه از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: تقویت هویت اسلامی ایرانی ایرانیان خارج از کشور، ترویج خط و زبان فارسی و حمایت از حقوق ایرانیان از وظایف دولت و قوای سه گانه است.

بختیاری موج تبلیغاتی رسانه های بیگانه را علت اصلی فاصله میان ایرانیان مقیم خارج و دولت ایران عنوان کرد و افزود: قانون محکمی در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی در کشور وجود دارد و باید از ظرفیت‌های لازم برای گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشوردر ایران استفاده کنیم.

وزیر دادگستری در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران از اختصاص دو شعبه دادگاه بدوی، دو شعبه دادگاه تجدیدنظر و تعدادی شعب دادیاری با اهتمام دادستان تهران در یکی از نواحی دادسرا به امور ایرانیان خارج از کشور خبر داد و افزود: برای تشکیل دادسرای ویژه ایرانیان خارج از کشور هماهنگی‌های لازم به عمل آمده و مشکل خاصی وجود ندارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید