خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۹, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۷ ساعت ۲۲:۵۲:۱۹

    خانه  > زندانیان  >  ملاقات محمد یوسفی با خانواده‌اش

ملاقات محمد یوسفی با خانواده‌اش

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه، ۱۶ فروردین ماه، خانواده ی محمد یوسفی موفق به ملاقات با این دانشجوی دربند شدند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، در این ملاقات که در زندان اوین صورت گرفت وضعیت ظاهری روحی و جسمی این دانشجوی دربند مناسب توصیف شده است.

 

گفتنی است مراجعه مکرر خانواده یوسفی به دادگاه انقلاب جهت تبدیل قرار بازداشت بی‌نتیجه بوده و مسئولان دادگاه از ملاقات آنان با قاضی پرونده فرزندشان جلوگیری به عمل آورده‌اند.

این درحالی است که پیش از پایان تعطیلات نوروزی، به دلیل اینکه قاضی صلواتی در مسافرت بود خانواده یوسفی از ملاقات با وی محروم بودند اما مراجعه خانواده یوسفی بعد از تعطیلات نیز بی‌نتیجه بوده و آنان همچنان از ملاقات با قاضی پرونده محروم هستند.

لازم به ذکر است حکم چهار سال حبس تعزیری این دانشجوی دربند هنوز به وکیلش ابلاغ نگردیده و دادگاه تجدیدنظر نیز تشکیل نشده است.

محمد یوسفی، دانشجوی ورودی سال ۸۵ دانشکده مهندسی کشتی‌‌سازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران)، در ۱۶ آذر سال گذشته در هنگام ورود به دانشگاه بازداشت شد.

وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد. شواهد و قرائن اما حاکی از آن است که صدور چنین حکم سنگینی، به دلیل دوستی این دانشجو با مجید توکلی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید