خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۷ ساعت ۷:۵۰:۰۰

    خانه  > زندانیان  >  ناراحتی قلبی و عصبی بدرالسادات مفیدی بر اثر فشارهای ناشی از بازجویی

ناراحتی قلبی و عصبی بدرالسادات مفیدی بر اثر فشارهای ناشی از بازجویی

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از یکصد روز از بازداشت بدرالسادات مفیدی، دبیر زندانی انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران، خانوادۀ وی پس از ملاقاتِ کوتاهی که روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه با وی داشتند، از شرایط بسیار خطرناک جسمی و روحیِ وی و بروز ناراحتی های قلبی و عصبیِ ناشی از فشارهای بازجویی بر ایشان خبر دادند.

به گزارش کلمه، مسعود آقایی، همسر بدراسادات مفیدی ضمن بیان این نکته که همسرِ ایشان از روز پانزدهم اسفندماه ۸۸، مجددا تحت بازجویی های شدید و بی وقفه در بند امنیتیِ مذکور قرار گرفته، تبعاتِ این اعمال غیرانسانی را “بروز عارضۀ قلبی”، “ناراحتی های خطرناکِ عصبی” و “لرزش های غیرقابل کنترل دست و سرِ ایشان” ذکر کرد.

آقایی که همراه با فرزندانِ خود صبح پنجشنبه موفق شده بود ملاقات بسیار کوتاهی با خانم مفیدی داشته باشد، ضمن بیان نکات فوق، خاطرنشان کرد “بدرالسادات به حدی تحت فشارهای بازجویان قرار گرفته است که دچارِ مشکلاتِ عصبی شده و نتیجتا پزشک زندان در مورد این ناراحتی های عصبی، از هفتۀ گذشته توصیۀ اکیدی بر حضورِ پزشکِ اعصاب و روان یا روان پزشک برای وی داشته است.”

این فعال ملی- مذهبی، در واکنش به اظهارات و پیشنهادِ اکیدِ پزشکانِ بند امنیتیِ زندان اوین، از بی اعتمادیِ خود به آنها و ترجیحا استفاده از پزشکانِ خارج از کادر زندان، خبر داد.

مسعود آقایی همچنین از انتقال خانم مفیدی از سلول انفرادی به اتاقی که دو زندانیِ دیگر در آنجا نگهداری می شوند؛ اما در آن بسته است، خبر داد.

همسر مفیدی، هم چنین از اینکه هنوز وضعیتِ پرونده و قرار ایشان تغییری نکرده و تازه دوره ای از بازجویی ها آغاز شده، گلایه کرد و اظهار امیدواری کرد “بدرالسادات مفیدی بزودی آزاد و به منزل بازگردد.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید