خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تکذیب مدافعان حقوق بشر از اتهامات وارده توسط سپاه پاسداران

تکذیب مدافعان حقوق بشر از اتهامات وارده توسط سپاه پاسداران

در پی انتشار گزارشی تحت عنوان” نبرد سایبری سپاه پاسداران با گروه های بی ثبات سازی”، در سایت فارس ، وابسته به دولت جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر این که ادعا نموده بود:” پروژه بی ثبات سازی ایران توسط سازمان سیا و با اختصاص ۴۰۰ میلیون دلار و با دستور بوش عملیاتی شده “و کانون مدافعان حقوق بشرنیز یکی از نهاد های فعال در این پروژه می باشد، کانون مدافعان حقوق بشر ضمن تکذیب شدید اتهاما ت مطروحه علیه خود، اینگونه تهمت و افتراء زنی ها را پرونده سازی علیه فعالان حقوق بشر دانسته و امری خلاف قانون، اخلاق و اصول و مرام انسانی خواند. اطلاعیه کانون مدافعان که در سایت کانون مدافعان حقوق بشر منتشر شده است به شرح زیر می باشد.

 

به نام خدا

خبر گزاری فارس در تاریخ ۲۳/۱۲/۱۳۸۸ مطلبی تحت عنوان “گزارش فارس از نبرد سایبری سپاه پاسداران با گروه های بی ثبات سازی “منتشر کرد که قسمتی از آن مربوط به کانون مدافعان حقوق بشر می باشد. این خبرگزاری وابسته به دولت اعلام می نماید که”پروژه بی ثبات سازی سازمان سیا که با اختصاص بودجه ۴۰۰ میلیون دلاری کنگره آمریکا و با دستور بوش ابلاغ و عملیاتی شد راه اندازی نوع جدیدی از جنگ اطلاعاتی موسوم به نبرد سایبری را با استفاده از گروهک های ضد انقلاب همچون منافقین ، سلطنت طلبان،… و گروه های موسوم به حقوق بشر در دستور کار قرار داد.”

در ادامه گزارش فارس، کانون مدافعان حقوق بشر به عنوان یکی از نهاد های فعال در این پروژه ذکر شده است.

کانون مدافعان حقوق بشر ضمن تکذیب شدید موارد مطرح شده در گزارش مذکور علیه خود، اعلام می دارد:

  1. اینگونه اظهار نظر های بی پایه و اساس در محیط های رسانه ای جمعی نه تنها امری غیر قانونی است ، بلکه خلاف اخلاق و اصول انسانی به شمار می آید. به نظر می رسد وارد کردن اتهامات بی دلیل و غیر مستند در رسانه های گروهی  معلوم الحال ، تنها جهت پرونده سازی علیه فعالان حقوق بشرو نهادهای مدنی است، چرا که در غیر این صورت طرح این مسائل می بایست در مراجع صالح قضایی صورت گرفته و با رعایت ضوابط دادرسی عادلانه مورد رسیدگی قرار گیرد.
  2. کانون مدافعان حقوق بشر که از سال ۱۳۷۹ تاسیس شده و سیر قانونی خود را به دقت و منطبق با مقررات داخلی طی نموده ، نهادی مدنی ، قانونی، ملی و بین المللی است. این نهاد عضو فدراسیون بین المللی جوامع حقوق بشر است که از ۱۹۰ عضو از کشورهای جهان تشکیل شده است . محور فعالیت کانون، تلاش برای گسترش و ارتقاء و ترویج حقوق بشر به عنوان یک ارزش اخلاقی و همچنین به عنوان یک میثاق بین المللی است که کشور ایران در سال ۱۳۵۴ متعهد و ملتزم به میثاقین حقوق مدنی – سیاسی و اجتماعی – فرهنگی – اقتصادی شده است. فعالیت نهادهایی چون کانون مدافعان حقوق بشر برای فرهنگ سازی در زمینه رشد و گسترش حقوق بشر و کمک به جامعه و نهاد های حکومتی مرتبط با حقوق بشر است که نه تنها وجود شان ضروری و لازم برای جامعه است ، بلکه مغتنم برای حکومت نیز به شمار می آید.
  3. کانون مدافعان حقوق بشر نهادی مستقل و مدنی است که هیچگونه وابستگی داخلی و بین المللی به هیچ نهاد و حکومتی ندارد و هیچگونه کمک مالی از مراجع داخلی و بین المللی دریافت ننموده و صراحتا اعلام می نماید که مخالف هر گونه دریافت کمک مالی از حکومت های داخلی یا خارجی است. همچنین کانون مدافعان، مخالف برخوردهای سیاسی بخشی از حکومت داخلی و برخی از دولتمردان خارجی با مقوله حقوق بشر است که متاسفانه صرفا به عنوان وسیله و دستاویزی برای پیشبرد اهداف سیاسی – اقتصادی قرار می گیرد.
  4. کانون مدافعان حقوق بشر بر حسب وظایف انسانی خود برای کمک به تک تک هموطنان بزرگوار خود و برای ارتقاء و ترویج حقوق بشر درکشور ایران و صلح پایدار در جهان تلاش می نماید و تشکیل شورای ملی صلح به دعوت شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل در سال ۸۶ نیز موید ادعای ماست.

در مطلب کذب منتشره در سایت فارس ادعا شده که نهاد مدافعان حقوق بشر برای ایجاد بی ثباتی در کشور ایران بوده . حال آنکه در اوج تهدید نظامی ایران توسط برخی حکومت ها در آبان ماه سال ۸۶ ، کانون مدافعان حقوق بشر با شرکت فعال در نشست های بین المللی و مخالفت شدید با سیاست برخی دولت ها مبنی بر مداخله نظامی و راه اندازی جنگ علیه ایران با صراحت اعلام کرد که با هرگونه جنگی علیه کشور ایران مخالف است و جهت مقابله با چنین تهدیداتی از روشنفکران و فعالان مدنی دعوت نمود تا با تشکیل شورای ملی صلح صدای جامعه مدنی ایران را در مخالفت با جنگ علیه ایران به گوش جهانیان برساند که گامی مهم و موثر بوده است.

در خاتمه

کانون مدافعان حقوق بشر از مسئولان بلند پایه نظام جمهوری اسلامی ایران می خواهد تا با هدایت و ارشاد رسانه های تحت نظارت  وابسته به حکومت از آلوده و مشوش کردن فضای سیاسی – اجتماعی در کشور ایران جلوگیری نمایند و با رعایت و تامین امنیت فعالان حقوق بشر و نهادهای مدنی  به تثبیت جامعه مدنی در ایران یاری رسانند .

همچنین کانون مدافعان حقوق بشر حق قانونی خود برای شکایت علیه اینگونه تهمت و افترازنی های ناروا و خلاف قانون و اخلاق توسط مرجع مذکور را محفوظ میداند و به زودی اقدام خواهد نمود.

کانون مدافعان حقوق بشر

۲۴/۱۲/۱۳۸۸

انتشار: سحام نیوز

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید