خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بازداشت یک شهروندی مسیحی در اصفهان

هرانا؛ بازداشت یک شهروندی مسیحی در اصفهان

خبرگزاری هرانا – دانیال شهری جوان مسیحی به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مقدسات روز ۲۲ فروردین ماه در شهر اصفهان بازداشت شد.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، در روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۳۸۹ یک شهروند مسیحی به نام ” دانیال شهری” در اصفهان توسط ماموران اطلاعات آن شهر به حکم دادسرای انقلاب اسلامی بازداشت  و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماموران اطلاعات در تاریخ فوق با مراجعه به منزل مسکونی این جوان ۱۹ ساله مسیحی واقع در نزدیکی کلیسای حضرت لوقا اصفهان، ضمن بازداشت نامبرده اقدام به ضبط وسایل شخصی ایشان نمودند.

پیگیری های خانواده این جوان مسیحی تا کنون به نتیجه ای نرسیده است، وی تنها یکبار با تماس تلفنی از انتقال خود به بند الف – ط واقع در زندان دستگرد اصفهان خبر داده است او همچنین در این تماس کوتاه اتهام انتسابی خود را نشر اکاذیب و توهین به مقدسات عنوان داشته است.

لازم به یاد آوری است که همزمان دو تن دیگر از مسیحیان فارسی زبان در اصفهان نیز به نامهای ” ریحانه و حمید” که در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۸۸در منزل مسکونی شان توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت شدند ، همچنان در زندان دستگرد اصفهان در بلاتکلیفی بسر می برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید