خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تنظیم لایحه تجدیدنظرخواهی برای مجید توکلی

تنظیم لایحه تجدیدنظرخواهی برای مجید توکلی

خبرگزاری هرانا – محمدعلی دادخواه، وکیل مجید توکلی از “تنظیم دو لایحه جداگانه، توسط وی و موکلش” برای ارائه به دادگاه تجدیدنظر خبر داد.

دادخواه امیدوار است که با توجه به نداشتن حق دفاع از موکلش در دادگاه بدوی، “دیوان عدالت اداری با نقض حکم دادگاه بدوی، توکلی را در دادگاهی با حضور وکیل محاکمه کند.”

 

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، وکیل این فعال دانشجویی، هم چنین نسبت به “بی توجهی” مسئولان قوه قضائیه به اصول قانون اساسی، به خصوص اصل ۳۵، اعتراض کرده و گفت: شرط تشکیل دادگاه، حضور وکیل متهم است.

در دادگاه بدوی مجید توکلی بدون داشتن وکیل مجبور به دفاع از خود شد. این دادگاه که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد و توکلی را به هشت سال و شش ماه حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی و نیز پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرد.

به گفته دادخواه، دادگاه بدوی دفاعیات او به عنوان وکیل مجید توکلی را “به رغم در دست داشتن وکالتنامه” نپذیرفت و از حضور وی دردادگاه جلوگیری کرد.

مجید توکلی، در اردیبهشت ماه ۸۶، در جریان “پروژه جعل نشریات” بازداشت شده و حدود یک سال و نیم را به همراه احمد قصابان و احسان منصوری در بازداشت به سر برد.

توکلی بار دیگر در بهمن ۸۷ در مراسم سالگرد مهندس بازرگان مقابل حسینیه ارشاد بازداشت شد و قریب چهار ماه را در زندان سپری کرد.

این فعال دانشجویی، در ۱۶ آذرماه سال گذشته، پس از سخنرانی در دانشگاه امیرکبیر برای سومین بار بازداشت شد و از آن تاریخ در زندان به سر می برد. لازم به ذکر است توکلی از ابتدای بازداشت، در سلول انفرادی به سر می برد.

شایان ذکر است که وی به تازگی و پس از ۴ ماه سرگردانی موفق به ملاقات با خانواده ی خود شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید