خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۵ ساعت ۸:۱۸:۴۰

    خانه  > سایر گروهها  >  رنجنامه مادر مهدی محمودیان به دادستان: شما مسئول مستقیم صدمات وارده به فرزندم هستید

رنجنامه مادر مهدی محمودیان به دادستان: شما مسئول مستقیم صدمات وارده به فرزندم هستید

 

خبرگزاری هرانا – بعد از انتشار اخباری پیرامون وضعیت وخیم جسمانی یکی از روزنامه نگاران زندانی، مادر این جوانِ عضو جبهه مشارکت، با ارسال رنجنامه ای سرگشاده به دادستانِ تهران، وی را مسئول مستقیم صدمات وارده به فرزند خود دانست.

هفته گذشته رسانه های خبری وضعیت جسمانی مهدی محمودیان، از افشاگران بازداشتگاه کهریزک و دفن های شبانۀ شهدای جنبش سبز را، با گذشت بیش از ۶ ماه بازداشت، دچار وخامت اعلام کرده و بنا به گزارش های رسیده، برنشیت ریۀ او مزمن و به مرحلۀ خطرناک رسیده بود.

متن نامه فاطمه الوندی به دادستان تهران که در اختیار جرس قرار گرفت به شرح زیر است:

جناب آقای جعفری دولت آبادی

دادستان محترم تهران

با سلام وعرض ادب

احتراماً اینجانب فاطمه الوندی مادر مهدی محمودیان روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر به عنوان یک ایرانی و مسلمان که فرزندم بیش از ۲۰۰روزاست به اتهام‌های واهی در بازداشت می‌باشد، در این مدت بالغ بر۸۰ نامه و درخواست با موضوعات متعدد در خصوص حداقل‌های حقوق انسانی و اسلامی در خصوص فرزندم مهدی محمودیان به دفتر جناب‌عالی تحویل نموده‌ام که به جز مواردی بسیار معدود بقیه مفقود و یا بدون پاسخ مانده است که در اینجا صرفاً به ذکر تعدادی از آنها به صورت فهرست‌وار اشاره می‌کنم:

۱- درخواست‌های متعدد جهت تعیین تکلیف فرزندم که بیش از ۷۵ روز را در سلول انفرادی و در بدترین شرایط انسانی گذرانده است بدون اینکه اتهامی به وی وارد شده باشد.

۲- درخواست‌های متعدد جهت ملاقات فرزندم با وکیل، خود قبل از برگذاری دادگاه که مستحضرید از ابتدایی‌ترین حقوق یک زندانی است.

۳- درخواست‌های متعدد جهت دیدار مهدی محمودیان با تنها دخترش «زینب هفت ساله» که به دفعات متعدد به جنابعالی و دفترتان اعلام داشتم که به علت دوری از پدر دچار افسردگی شدید شده است و تاکنون هم به غیر ار یک‌بار شرایط دیدار فراهم نشده و از پذیرفتن کلیه درخواست‌ها که از ابتدایی‌ترین حقوق یک زندانی است محروم بوده‌ایم و ظاهراً زینب محمودیان به خاطر زینب بودنش علی‌رغم سن کم محکوم به پذیرش سختی های بزرگ است.

۴- درخواست رسیدگی و شناسایی و مجازات آمرین و عاملین ضرب و شتم فرزندم مهدی محمودیان توسط سه نفر از زندان‌بانان بازداشگاه اوین در زمستان سال گذشته که در کمال بی‌رحمی فرزندم را کتک زده‌اند و مراتب اعتراض و شکایات خودرا در ملاقات حضوری به اطلاع شما رساندم که با کمال تأسف شما در مقام دادستان به جای دستور رسیدگی و یا حداقل حفظ ظاهر، سریعاً تکذیب و درخواست معاینه پزشکی خارج از زندان را رد کردید در حالی که در ملاقات کابینی آثار ضرب و شتم را بر روی صورت و بدن فرزندم مشاهده کردم و سوابق آن نیز در بهداری زندان وجود دارد و من به عنوان یک مادر آثار ضرب و شتم را دیدم و آه کشیدم و داد زدم و شما به عنوان دادستان داد یک مادر را شنیدید و علی‌رغم وظیفه انسانی و شرعی و مسؤولیت خطیر به عنوان دادستان، نشنیده گرفتید.

۵- جناب آقای دادستان! در سردترین شب‌های دی‌ماه سال ۱۳۸۸ و در ادامه بازجویی‌های غیرانسانی فرزندم، مهدی محمودیان را به مدت هشت ساعت و صرفا با یک زیرپیراهنی در دمای بیش از ۱۰ درجه زیر صفر اوین در فضای باز نگه داشتندکه احتمالا آنچه بازجویان می‌پسندند انتخاب کند که نتیجه این عمل غیرانسانی این شد که به بیماری عفونت ریه مبتلا شده و هم‌اکنون نیز سرفه‌های وحشتناک می‌کند و در تماس تلفنی روزگذشته اعلام داشته که علی‌رغم مشکلات شدید تنفسی از اعزام ایشان به بیمارستان و درمان اساسی آن خودداری می‌کنند و همه اینها علاوه بر مشکلات دیگری از قبیل خون دماغ و ناراحتی‌های کلیوی است که در اثر فشاری‌های ناشی از دوران بازداشت و سلول انفرادی به وجود آمده و تشدید شده است.

۶- جناب آقای دادستان!‌ سلامتی فرزندم به شدت در خطر است و کلیه موارد فوق و ده‌ها موارد دیگر را که بارها و بارها به حضورتان کتبا و شفاها اعلام نموده‌ام و که در اینجا از ذکر مورد به مورد آنها خودداری می‌کنم و به عنوان یک مادر از جنابعالی با توجه مسؤولیت و سمت خطیری که بر عهده دارید درخواست می‌کنم دستورات لازم جهت مداوای کامل و اساسی فرزندم مهدی محمودیان صادر گردد.

در پایان توجه آن بزرگوار را به این نکته جلب می‌نمایم که مسؤولیت مستقیم صدمات وارده به فرزندم در طول دوران بازداشت به عهده شما و کسانی است که مانع از مداوی ایشان می‌شوند.

در پایان حق شکایت در محضر عدل الهی را برای خودم محفوظ می‌دارم.

با احترام- فاطمه الوندی

مادر مهدی محمودیان

 

انتشار : جرس

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید