خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۹, 25th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۱ ساعت ۲۱:۱۵:۳۴

    خانه  > زندانیان  >  مهدیه گلرو، در آستانه عید نوروز «ممنوع‌الملاقات» شد

مهدیه گلرو، در آستانه عید نوروز «ممنوع‌الملاقات» شد

خبرگزاری هرانا – مهدیه گلرو، فعال دانشجویی برای چهارمین بار از ملاقات با همسرش منع شد و مسئولان زندان در پاسخ به درخواست‌های مکرر وحید لعلی‌پور اعلام کردند بازجویان پرونده مهدیه گلرو را «ممنوع‌الملاقات» کرده‌اند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این در حالی است که روزهای پایانی سال ۸۸ را پشت سر می‌گذاریم و مهدیه گلرو و همسرش وحید لعلی‌پور حتی از ملاقات کابینی ۱۰ دقیقه‌ای نیز محروم هستند. لعلی‌پور که خود به تازگی و پس از تحمل سه ماه حبس در تاریخ ۲ اسفند آزاد شد، در این مدت نتوانسته هیچ ملاقاتی با همسر خود داشته باشد.

از سوی دیگر، گزارش‌ها حاکی از تشدید فشار بر مهدیه گلرو، فعال دانشجویی است که موجب نگرانی خانواده و دوستان وی شده است.
به تازگی پرونده گلرو به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت پیرعباسی ارسال شده بود. شعبه ۲۶، شعبه‌ای است که پیش از این دو عضو دیگر شورای دفاع از حق تحصیل،‌ ضیاء نبوی و مجید دری را به ترتیب به ۱۵ و ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود و این امر نگرانی در مورد وضعیت مهدیه گلرو را افزایش داده است.
مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، در تاریخ ۱۲ آذرماه به همراه همسرش در منزل شخصی‌شان بازداشت شدند. وی در سال گذشته نیز پس از تحصن چهار روزه در اعتراض به محرومیت از تحصیل، در دانشگاه علامه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.
این فعال مدنی همچنین از اعضای فعال کمیته دفاع از حقوق شهروندی ستاد مرکزی مهدی کروبی در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر بود. در حال حاضر ضیاء نبوی، مجید دری، شیوا نظرآهاری و مهدیه گلرو اعضای دربند شورای دفاع از حق تحصیل هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید