خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۳۱ ساعت ۹:۰۹:۲۲

    خانه  > سایر گروهها  >  طومار دانشجویان «علم و صنعت» در اعتراض به اخراج ۲ تن از اساتید این دانشگاه

طومار دانشجویان «علم و صنعت» در اعتراض به اخراج ۲ تن از اساتید این دانشگاه

خبرگزاری هرانا –  جمعی از دانشجویان دانشکدۀ مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران با امضای طوماری خطاب به رییس دانشگاه، مراتب اعتراض و ناخرسندی خود را از اخراج ۲ تن از اساتید این دانشکده، اعلام داشته و خواستار بازگشت هر چه سریع تر این اساتید به دانشگاه شدند.

به گزارش کلمه، متن این طومار که دانشجویان در دو قسمت «دانشجویان کارشناسی» و «دانشجویان تحصیلات تکمیلی» است به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

ریاست محترم دانشگاه علم و صنعت ایران

جناب آقای دکتر جبل عاملی

 در روزهای آغازین سال جاری و در حالی که انتظار می رفت بار دیگر فضای آرام و علمی بر دانشگاه حاکم شود، دانشجویان و دانشگاهیان علم و صنعت با روندی کاملاً متفاوت مواجه شده اند. متأسّفانه در هفتۀ گذشته، شاهد ابلاغ احکامی به دو تن از اساتید دانشکدۀ برق بودیم که مسلّماً مورد علاقه و احترام مضاعف دانشجویان این دانشکده قرار دارند. در ظاهر امر این احکام بر خلاف عقیدۀ دانشجویان مبنی بر عدم صلاحیّت علمی ایشان می باشد.

ما دانشجویان دانشکدۀ برق، به اجماع، صلاحیّت علمی این اساتید را با قاطعیّت تأیید می کنیم و بدیهی است اقدامات این چنینی که به نظر می رسد به دلایل واهی و در فضایی پرابهام انجام گرفته است به جایگاه علمی دانشگاه و نیز نگاه دانشگاهیان به تصمیمات مدیریّتی دانشگاه ضربات جدّی تری وارد خواهد نمود.

بدین وسیله ما امضاء کنندگان ذیل، مراتب ناخرسندی خویش را از آنچه«اخراج آموزشی جناب آقای دکتر بهشتی و جناب آقای دکتر محمّد شهری» نام نهاده اید اعلام و داشته و اقدامات عاجل جنابعالی جهت بازگشت محترمانۀ اساتید مذکور به جایگاه علم و آموزی را خواستاریم.

آقایان دکتر سیّد علی اصغر بهشتی و دکتر محّمد شهری ۲ تن از اساتید دانشکدۀ مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران در اوّلین هفتۀ گشایش دانشگاه در سال جدید، با حکم کتبی اخراج از دانشگاه روبرو شدند.

همچنین پرفسور تورج محمّدی رئیس دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت نیز در اواخر سال گذشته پس از فشارهای وارده از سوی دانشگاه و در اعتراض به سیاست های دانشگاه در قبال دانشجویان از سمت خود استعفا داده بود

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید