خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۴ ساعت ۷:۴۳:۲۰

    خانه  > کارگران  >  وزیر کار از میزان خط فقر خبری ندارد

وزیر کار از میزان خط فقر خبری ندارد

خبرگزاری هرانا – عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر کار دولت دهم از میزان خط فقر اظهار بی اطلاعی کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که فاصله خط فقر با حداقل دستمزد کارگران چقدر است، می‌گوید: ‌نمی‌دانم خط فقر چقدر است، اگر میزان خط فقر را از حداقل دستمزد کم کنیم، فاصله آن بدست خواهد آمد.

به گزارش ایلنا، شیخ الاسلامی درباره آخرین وضعیت اصلاح قانون کار اعلام می‌کند که مراحل اصلاح قانون کار در دولت طی یک فرایند دو، سه ساله و با حضور و مشارکت شرکای اجتماعی از جامعه کارفرمایی و کارگری و همه افراد ذی‌نفوذ و ذی‌ربط در موضوع مربوط به قانون کار نهایی و در شرف ارسال به مجلس است. در مجلس نیز درباره اصلاحات صورت گرفته بحث و بررسی خواهد شد و حتما تداوم نظرخواهی از شرکای اجتماعی و جامعه کارفرمایی و کارگری صورت خواهد گرفت تا آن اصلاحاتی که مد نظر است به عمل آید.

وی تاکید می‌کند: اصلاحات و اشکلات قانون کار زیاد نبوده و تغییرات آن نیز گسترده نخواهد بود.

وزیر کار در پاسخ به این پرسش که چه خبر خوشی برای کارگران در سال ۸۹ دارید، اظهار داشت: با مجموعه برنامه‌ریزی و اقداماتی که انجام داده‌ایم، امیدواریم در سال ۸۹مجموعه بازار کار وضعیت مناسب‌تر و بهتری پیدا کند تا شاهد رونق و تحرک بیشتر بنگاه‌ها و فعالیت بهتر اقتصادی در کشور باشیم که طبعا آثار مستقیم آن به جامعه کارگری ما هم برخواهد گشت.

شیخ الاسلامی ادامه داد: اگر بنگاه‌ها بتوانند پایدار بوده و سود آوری و بازار کار خوبی داشته باشند و چرخ‌های صنعت کشور همچنان در حال چرخش باشد کارگران ما می‌توانند به فعالیت مشغول بوده و یک معاش و زندگی آبرومندانه‌ای و با شان خودشان را تدارک ببینند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید