خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۸۹, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۷ ساعت ۱۳:۲۰:۲۲

    خانه  > سایر گروهها  >  ابراز نگرانی خاتمی از فشار بر زندانیان سیاسی

ابراز نگرانی خاتمی از فشار بر زندانیان سیاسی

خبرگزاری هرانا – محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران از فشار بر برخی زندانیان سیاسی برای «اعلام برائت از برخی جریانات و شخصیت‌ها» ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پارلمان نیوز، وی با بیان این‌که از زندانیان تازه آزاد شده می‌خواهند که «مطالبی بر خلاف نظر وعقیده خود» مطرح کنند، گفت: «شنیده شده‌ است که اگر این مطالب اجباری بیان نشود آزادی محدود آنان بار دیگر سلب خواهد شد.»

 

محمد خاتمی که در در دیدار با جمعی از نخبگان اجتماعی و دانشگاهی سخن می‌گفت، از «خیرخواهان مؤثر در جریان امور» خواست با تلاش برای محدود کردن «شیوه‌های نامطلوب»، آزادی هر چه بیشتر افراد و بازشدن فضای سیاسی، از «حق و حرمت مردم و منافع و کرامت شهروندان» دفاع کنند.

رئیس بنیاد باران در ادامه، «اجتناب از خشونت، فراهم آوردن فضای تبادل نظر و نقد و تقویت مردم‌سالاری سازگار با دین» را تنها راه «تأمین مصلحت انقلاب و کشور و مردم» دانست.

وی افزود: «متأسفیم که طی ماه‌های گذشته به جای تلاش برای همبستگی ملی بیشتر، جریاناتی در جهت ایجاد افتراق و تشدید کینه‌ها و حذف بخش‌های مهمی از جامعه کوشیدند و وضعیتی که در درجه اول زیانش متوجه اصل نظام و نیز ایران و ایرانی است پیش آمد.»

رئیس دولت هشتم با انتقاد از ادامه بازداشت مخالفان دولت و زندانی‌کردن دوباره افرادی که با وثیقه‌های سنگین آزاد شده بودند، گفت: «آیا این‌ها نشان از آن ندارد که علی‌رغم تدبیر و صلاح‌اندیشی خیرخواهان نظام و ایران و مسئولان اصلی، کسانی هستند که مانع تغییر فضا به سوی همدلی می‌شوند؟»

مطالب مرتـبط

  یک نظر

  1. با عرض سلام و خسته نباشید
   در مورد فشارهایی که فرمودید درمورد رژیم ایران اینها فقط مختص مردم داخل ایران نیست . بلکه شامل مردمی که خارج از 1.ایران زندگی میکنند هم میشود این حکومت بر روی خیلی از کشورهای دیگر نفوذ دارد . واعمالش بیشرمانه اش را در خارج از ایران روی مردم مهاجر ادامه میدهد.
   2. در مورد دستگاه پارازیت .خیلی ساده به آن مسله نگاه نکنید
   جریان خیلی پیچیده تر از دستگاه تولید امواج است که شما مرموردید تولید ناراحتی و بیماری در زندانیان کرده.به نظر من این طاهر قضیه است . این دستگاه را که جلو زندانی در سالن هواخوری در ملا عام نسب نشینند که همه آن را ببینند چون همانطور که فرمودید فقط بعضیها بیمار شدند. به نظرمن این مسله خیلی تکنولوژی بالایی دارد حتی قادرند. فرد را از راه دور بدون هیچگونه جراحتی بقتل برسانند.و روی افراد مورد نظر خود آنها و همچنین روی اندام و قسمت بخصوصی عمل میکند و خیلی اعمال دیگر که هنوز مشخص نشده و این رژیم در حال انجام آن است .
   شما باید بطور اختصاصی با این زندانیها سیاسی سبت نمایید. یا توسط وکیل آنها. مهران مدیری در سریال قهوه تلخ به خیلی از ا ین شیوه هااشاره کرد .البته بصورت طنز.

   با تشکر

  نظر بگذارید