خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۹, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۵ ساعت ۱۲:۴۷:۱۱

    خانه  > زندانیان  >  عدم تفهیم اتهام محبوبه کرمی پس از گذشت یک ماه

عدم تفهیم اتهام محبوبه کرمی پس از گذشت یک ماه

خبرگزاری هرانا – محبوبه کرمی،مسئول سابق واحد زنان در مجموعه فعالان حقوق بشر با گذشت نزدیک به  یک ماه از بازداشت،تفهیم اتهام نشده است.

به گزارش تغییر برای برابری، کرمی روز گذشته در آخرین تماس خود با برادرش گفته است:” دلیل بازداشت و اتهامش را نمی داند.”محسن کرمی،برادر محبوبه  با بیان این مطلب می گوید: “شایسته نیست که محبوبه را بدون اتهام مشخص و بدون اینکه کاری کرده باشد، بازداشت کنند و بدون تفهیم اتهام وی را در بازداشت نگه دارند.”

وی با اشاره به مراجعات مکرری که به دادسرای انقلاب داشته،می گوید:مسئولان دادسرای انقلاب مدعی شده اند که  هیچ اطلاعی در این زمینه ندارند و احتمال می دهند که پرونده در دادسرای واقع در زندان اوین باشد. این در حالیست که  دادسرای اوین  در داخل زندان است و خانواده ها به آن دسترسی ندارند.

برادر محبوبه تلاش های خود را برای  پیگیری وضعیت خواهرش بی نتیجه دانسته و می افزاید:”با توجه به تعطیلات پیاپی  نوروزی نمی توان به آزادی او در ایام نوروز امیدوار بود.”

بر اساس این گزارش، چنانچه بازداشت محبوبه کرمی در ایام نوروز ادامه یابد، دومین سالی است که او نوروز را در زندان به سر می برد.

وی ۶ فروردین سال گذشته  به همراه ۱۱ تن از اعضای کمپین و مادران صلح که قصد دیدار نوروزی با خانواده زهرا بنی یعقوب را داشتند،  به اتهام اخلال در نظم عمومی دستگیر و پس از ۱۳ روز آزاد شد.

شایان ذکر است که محبوبه کرمی، مسئول سابق واحد زنان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران بوده و در یورش سازمان یافته به فعالان حقوق بشری در ۱۱ اسفند ماه بازداشت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید