خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۳ ساعت ۱۶:۴۸:۰۷

    خانه  > زنان  >  جایزه پروانه طلایی فستیوال “فیلم هائی که اهمیت دارند”برای شادی صدر

جایزه پروانه طلایی فستیوال “فیلم هائی که اهمیت دارند”برای شادی صدر

خبرگزاری هرانا – جایزه‌ی پروانه‌ی طلایی جشنواره‌ی فیلم‌های حقوق بشری سازمان عفو بین‌الملل که فستیوال “فیلم هائی که اهمیت دارند”نام دارد به شادی صدر تعلق گرفت که در فیلم “زنان در کفن” حضور دارد.

به گزارش رادیو فرانسه، “زنان در کفن” که فیلمی است مستند، ساخته‏ ی محمدرضا کاظمی و فرید حائری‏نژاد، به مسائل حقوق بشر و به‏ویژه وضعیت قربانیان قوانین نابرابر در سیستم قضایی ایران در ارتباط با زنان می‏پردازد که بخش اصلی فیلم مربوط به موضوع سنگسار در ایران می شود.

“زنان در کفن” تلاش‏های چند فعال حقوق زنان در تهران، خصوصاً شادی صدر را دنبال می‏کند. این مستند ۷۳ دقیقه‏ای ماه فوریه‏ی گذشته نیز برنده‏ی جایزه‏ی نهمین دوره‏ی “سینما برای صلح” در برلین شد.

شادی صدر در یادداشت خود در مورد این جایزه‌ می نویسد : “جایزه باید به «کمپین قانون بی‌سنگسار» داده می‌شد که من تنها جزیی از آن بودم. می‌خواهم این مبلغ را تقدیم کنم به پروژه‌ای که بتواند درد و رنج زنان سرزمین‌ام را در یکی از تاریک‌ترین دوران‌ها از نظر نقض حقوق بشر، یعنی دهه ۵۷-۶۷، مستند کند.”

جایزه بخش دیگر این جشنواره به فیلم ” کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد” ساخته بهمن قبادی، داده شد. این جشنواره در روز ۳۱ مارس در لاهه به پایان رسید.

گفتنی است مبلغ جایزه ای که به شادی صدر رسیده است، ۵۰۰۰ دلار است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید