خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محاکمه وکلای دراویش گنابادی به اتهام نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی

محاکمه وکلای دراویش گنابادی به اتهام نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی

خبرگزاری هرانا  –  جلسه رسیدگی به اتهام دو نفر از وکلای مدافع دراویش سلسلسه نعمت اللهی گنابادی روز دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه به اتهام نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در دادگاه جزیره کیش برگزار می شود.

به گزارش سایت مجذوبان نور، در جریان دستگیری و بازداشت غیرقانونی عده ای از دراویش از سوی اداره اطلاعات جزیره کیش و محاکمه آنها به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و عضویت در گروههای غیرقانونی در دی ماه سال ۸۷ ۱۳ ، فرشید یداللهی فارسی و امیراسلامی از وکلای دادگستری و عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلاء ، دفاع از حقوق دراویش را برعهده گرفتند اما به محض حضور نزد مقام قضایی و اعلام وکالت ، با شکایت اداره اطلاعات تحت عنوان نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی مورد پیگرد قرار گرفتند.

این دو وکیل علاوه بر دفاع از دراویش  خود نیز در ۵ جلسه متوالی به مدت ۲۰ ساعت از سوی آقای سجادی رئیس وقت دادگستری کیش بازجویی و محاکمه شدند و اکنون پس از گذشت ۱۸ ماه ، مجدداً برای اخذ آخرین دفاع به دادگاه احضار شده اند.

خاطر نشان می شود  محاکمه این دو وکیل دادگستری در شرایطی صورت می گیرد که شعبه اول دادگاه انقلاب جزیره کیش به ریاست قاضی حسن پور، در شهریورماه  ۱۳۸۸، به استناد اصل ۳۷ قانون اساسی و ماده ۱۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری ، دراویش گنابادی را ازاتهام عضویت در گروهها و تجمع مخل نظم و امنیت کشور تبرئه کرده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید