خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۵ ساعت ۱۸:۱۰:۵۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اخراج فیروز یوسفی درجه دار آذربایجانی نیروی زمینی ارتش

اخراج فیروز یوسفی درجه دار آذربایجانی نیروی زمینی ارتش

خبرگزاری هرانا – فیروز یوسفی درجه دار نیروی زمینی ارتش و از فعالین سیاسی از اشتغال در ارتش ایران اخراج شد.

کمیسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان ارتش طی حکمی در ۱۲ اسفند ۸۸ دلیل اخراج یوسفی را همکاری با افراد و گروههای تجزیه طلب، اقدام علیه امنیت ملی و ترویج قومیت گرایی و پان ترکیسم در شهرهای تهران و مراغه عنوان شده است.

به گزارش ساوالان سسی، پرونده این درجه دار نیروی زمینی با پیشنهاد حفاظت اطلاعات ارتش در کمسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان رسیدگی شده و کمسیون رای به عدم صلاحیت امنیتی یوسفی و بازخرید اجباری وی داده است.

فیروز یوسفی از فعالین مدنی آذربایجان است که در نیمه دوم سال ۸۷ در رابطه با شرکت در مراسم گرامیداشت ستارخان در تهران و پخش پیام تبریک سال نو به زبان ترکی در مراغه بازداشت شده بود

این فعال مدنی آذربایجانی هم اکنون به قید وثیقه و ضمانت به صورت موقت آزاد است اما پرونده وی در دادگاههای انقلاب تهران و مراغه در جریان است و تا کنون حکمی برای وی صادر نشده است.

صدور حکم اخراج این نظامی آذربایجانی در حالی صادر می گردد که طبق قوانین ایران صدور احکام در کمسیونهای رسیدگی به تخلفات کارکنان ارگانهای حکومتی، پیش از صدور حکم دادگاه را مجاز نمی باشد و صرفا طرح اتهاماتی به افراد نمی تواند مستمسکی برای اخراج آنها از مشاغلشان باشد.

شایان ذکر است که در سالهای اخیر فشار بر افسران و درجه داران آذربایجانی که مدافع خواسته های زبانی و ملی آذربایجانیها هستند افزایش یافته و عده زیادی از افسران و درجه داران آذربایجانی ارتش ایران صرف عقاید خود از سوی حفاظت اطلاعات ارتش تحت فشار قرار گرفته و تبعید یا اخراج شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید