خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۳ ساعت ۱۸:۴۲:۴۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فیلتر شدن شبکه تلوزیونی “فرانس ۲۴”

فیلتر شدن شبکه تلوزیونی “فرانس ۲۴”

خبرگزاری هرانا – وب سایت شبکه ی تلوزیونی “فرانس ۲۴” از شب گذشته (پنج شنبه) در ایران فیلتر شده است.

به گزارش رادیو فرانسه، شبکه تلویزیونی “فرانس ۲۴” روز جمعه ایران را به خاطر مسدود کردن وب سایت این شبکه تلویزیونی مورد انتقاد قرار داد.

 

در بیانیه ای که از سوی شبکه تلویزیونی « فرانس ۲۴» انتشار یافت، گفته شد که از منابع مختلف مطلع شده است که وب سایتش در ایران قابل دسترسی نیست.

به گفته ی مسئولان این شبکه، این سانسور در پی پخش خبرهای رویداد های پس از انتخابات در ایران انجام گرفته است. خبرهائی که با پخش تصاویر ویدئوئی آماتور و ارسال شده از ایران توأم بود.

گفته می شود بین ۲۰ تا ۳۰.۰۰۰ کاربر در ماه به این سایت مراجعه می کنند. این شبکه تنها تلویزیونی نیست که توسط مقامات ایرانی فیلتر می شود. “دویچه وله” و “بی بی سی”هم قربانی عملیات پارازیت اندازی ایرانیان بوده اند.

وزرای اروپائی امور خارجه ماه گذشته نگرانی خود را از پارازیت اندازیهای ایران اعلام کرده، اتحادیه بین المللی مخابرات هم از مقامات ایرانی خواسته بود به اختلالات در پخش ماهواره “اوتل ست”، که برنامه های رادیوئی و تلویزیونی را به سوی ایران پخش می کند، پایان دهد.

گفتنی است که این پارازیت اندازیها در روز ۲۲ بهمن، سالگرد انقلاب بهمن ۵۷ به اوج خود رسید چرا که می توانست به اپوزیسیون این امکان را بدهد تا دست به تظاهرات بزنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید