خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۹, 20th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۲ ساعت ۱۳:۲۵:۰۰

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت بد جسمی سه زندانیانی سیاسی آذربایجانی پس از یازده روز اعتصاب غذا در زندان اردبیل

وضعیت بد جسمی سه زندانیانی سیاسی آذربایجانی پس از یازده روز اعتصاب غذا در زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا –  بهروز علیزاده و ودود سعادتی،  فعالان مدنی آذربایجانی و رحیم غلامی، روزنامه نگار آذربایجانی که از ۱۲ فروردین ۸۹ در زندان اردبیل دست به اعتصاب غذا زده اند، پس از یازده روز اعتصاب غذا در شرایط وخیم جسمی به سر می برند.

به گزارش ساوالان سسی، فشار خون این سه زندانی در اثر اعتصاب غذا پایین آمده و از این بین بهروز علیزاده دچار سرگیجه و تپش قلب شده است. مسئولان زندان این سه زندانی سیاسی آذربایجانی را به سلولهای انفرادی قرنطینه زندان اردبیل منتقل کرده اند.

خانواده های علیزاده، سعادتی و غلامی پس از گذشت ۱۱ روز از اعتصاب غذای این زندانیان به شدت نگران وضعیت سلامت جسمی آنها می باشند. به دنبال اعلام اعتصاب غذای این سه زندانی سیاسی آذربایجانی مسئولین زندان اردبیل مانع از ملاقات خانواده ها با این زندانیان می شوند.

گفتنی است، این سه زندانی سیاسی آذربایجانی به همراه عمر چاپرازدیگر زندانی سیاسی در زندان اردبیل در اعتراض به فشارهای وارده از سوی مسئولان زندان اردبیل و برای دست یافتن به حقوق اولیه خود بعنوان یک زندانی از ۱۲ فروردین ۸۹ دست به اعتصاب غذا زده بودند. عمر چاپراز پس از گذشت چهار روز اعتصاب غذای خود را متوقف کرده است و هم اکنون در بند هفت زندان اردبیل به سر می برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید