خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اخراج اساتید سکولار باید در اولویت قرار گیرد

اخراج اساتید سکولار باید در اولویت قرار گیرد

خبرگزاری هرانا – یک از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر گفته های سید علی خامنه ای درباره ی اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: برای تولید علم بر مبنای اصول الهی باید وزارت علوم بحث خروج اساتید سکولار و معاند با نظام را در اولویت خود قرار دهد.
زهره الهیان در گفت و گو با خبر دانشجو، با بیان اینکه اسلامی شدن دانشگاه ها از جمله موضوعاتی است که همواره مورد تاکید رهبران جمهوری اسلامی بوده گفت: از آنجا که جوانان از محیط دانشگاهی برای تصدی پست های مدیریتی در کشور آماده می شوند لذا باید اسلامی شدن دانشگاه ها به طور جدی پیگیری و دنبال شود.

وی تاکید کرد که اساتید باید پایبند چارچوب های قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی در محیط های دانشگاهی باشند.

 

این نماینده مجلس که در کارنامه خود سابقه فعالیت های گسترده در بسیج دانشجویی را دارد، ادعا می کند که طرد اساتید سکولار به معنی نفی آزاداندیشی نیست!

مسئول سابق بسیج دانشجویی “واحد خواهران” با اشاره به ضرورت نظارت هرچه بیش تر بر دانشگاه ها گفت: برای تولید علم بر مبنای اصول الهی باید وزارت علوم بحث خروج اساتید سکولار و معاند با نظام را که در پی پیاده کردن مقاصد سیاسی هدایت شده از خارج کشور هستند، در اولویت خود قرار دهد.

شایان ذکر است که در پی سیاست های اخیر جمهوری اسلامی در رابطه با تحریف و مصادره به نفع علوم انسانی، طی ماه های اخیر اخراج اساتید در دانشگاه های کشور سیر صعودی داشته و همواره زمزمه هایی مبنی بر برخوردهای بیش تر نیز به گوش می خورد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید