خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  انتقال درسا سبحانی از انفرادی به سلول چندنفره

انتقال درسا سبحانی از انفرادی به سلول چندنفره

خبرگزاری هرانا – شب گذشته، چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه درسا سبحانی، طی تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به سلولی دو یا چند نفره خبر داد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این در حالی است که وی حدود ۲۵ روز را در سلول‌های انفرادی بند متعلق به سپاه سپری کرده بود. این فعال حقوق زنان در این تماس در مورد محل دقیق نگهداری‌اش صحبتی نکرد.گفتنی است تا این لحظه وکیل پرونده وی، مینا جعفری موفق به مطالعه پرونده و ملاقات با موکلش نشده و از اتهامات سبحانی اطلاع دقیقی در دست نیست.

درسا سبحانی، فعال کمپین یک میلیون امضا در ۱۶ اسفندماه سال گذشته در منزل پدری‌اش در ساری بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. در ۱۱ اسفند نیز یروهای امنیتی با حضور در منزل این فعال مدنی ۲۰ ساله، به تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی اقدام نمودند اما به دلیل عدم حضورش در منزل موفق به بازداشت وی نشدند.

روز ۱۳ اسفند نیز پدر درسا سبحانی، زمانی که قصد خروج از منزلش را داشت طی هجوم ۶ نیروی امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سپس وی را با دست‌بند و چشم‌بند بازداشت نموده و به مدت ۴ ساعت مورد بازجویی و تهدید، جهت تحویل دخترش به وزارت اطلاعات قرار دادند.

لازم به ذکر است این فعال اجتماعی به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از تحصیل در دانشگاه محروم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید