خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ ساعت ۱۴:۰۹:۲۵

    خانه  > اقلیت های دینی  >  تهدید دراویش بهبهان برای تعطیلی محافل درویشی

تهدید دراویش بهبهان برای تعطیلی محافل درویشی

خبرگزاری هرانا – اداره اطلاعات نیروی انتظامی شهرستان بهبهان، اکبر صفوت، از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی را  احضار و خواستار تعطیل شدن جلسات محافل درویشی در منزلش شد.
به گزارش سایت مجذوبان نور ، این درویش روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه مورد تفتیش عقیده توسط مأموران وزارت اطلاعات این شهرستان قرار گرفت و از وی با فشار و تهدید و ارعاب خواسته شد تا مجلس دراویش در این شهر را تعطیل کرده و از هرگونه گردهمایی دراویش خودداری کند. تهدیدهای مأموران تا جایی پیش رفت که این فرد مجبور شد تا  تعهد نامه اجباری  ترک فعالیت را امضا کند.

بر اساس این گزارش، دایره اطلاعات نیروی انتظامی بهبهان همچنین ۵ نفر از دراویش ساکن در منطقه آغاجاری را نیز احضار و آنها را مجبور به امضای تعهدنامه در یکی از دفاتر اسناد رسمی مبنی برتعطیلی مجالس درویشی در این شهرستان نموده است.
خاطر نشان می شود، احضار دراویش توسط دایره اطلاعات نیروی انتظامی بهبهان و برای امضای تعهدنامه های رسمی و غیررسمی در شرایطی صورت گرفته که براساس اصول ۲۲ و۲۳ قانون اساسی ایران ، حیثیت اشخاص از تعرض مصون است و هیچ کس را نمی توان به صرف داشتن عقیده ای مورد تعرض و مواخذه قرار داد.

همچنین براساس اصول و آیین دادرسی کیفری در ایران ، احضار افراد به مراجع قضایی ، انتظامی و اطلاعاتی باید به موجب احضاریه کتبی مشتمل بر نوع اتهام ومشخصات شاکی باشد . بنابراین بر تعهدنامه های مأخوذه از دراویش هیچ اثر قانونی مترتب نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید