خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۷ ساعت ۱۰:۱۳:۲۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  انتقاد از عدم بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بازداشتگاههای کشور در مجلس

انتقاد از عدم بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بازداشتگاههای کشور در مجلس

خبرگزاری هرانا – پیش از۸ ماه از آن که تقاضای تحقیق و تفحص بنده از وضعیت بازداشتگاه های کشور در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شده می گذرد اما تا به الان این تقاضا در صحن علنی مجلس بررسی نشده است.

به گزارش کلمه، مصطفی کواکبیان، عضو فراکسیون خط امام(ره)مجلس با بیان اینکه هشت ماه از تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از وضعیت بازداشتگاه های کشور در کمیسیون قضایی می گذرد،  نسبت به بررسی نشدن تقاضای تحقیق و تفحص از وضعیت بازداشتگاه های کشور در مجلس انتقاد کرد.

گفتنی است این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به مواد ۱۹۸ آیین نامه داخلی و اصل ۷۶ قانون اساسی تاکید کرد:پیش از۸ ماه از آن که تقاضای تحقیق و تفحص بنده از وضعیت بازداشتگاه های کشور در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شده می گذرد اما تا به الان این تقاضا در صحن علنی مجلس بررسی نشده است.

این عضو کمیسیون خط امام (ره) مجلس یادآور شد: طبق ماده ۱۹۸ آیین نامه داخلی این تقاضاهای تحقیق و تفحص باید یک هفته پس از تصویب در دستور کار مجلس قرار گیرد اما با وجود وعده‌های هیئت رییسه تا به الان این تقاضا در صحن علنی مورد بررسی قرار نگرفته است.

علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر وعده پیگیری این موضوع را داد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید