خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۰ ساعت ۱۶:۴۲:۲۲

    خانه  > اقلیت های دینی  >  فردا؛ برگزاری سومین جلسه محاکمه مدیران جامعه بهایی

فردا؛ برگزاری سومین جلسه محاکمه مدیران جامعه بهایی

خبرگزاری هرانا – جامعه جهانی بهایی روز جمعه با صدور اطلاعیه‌ای از برگزاری سومین جلسه محاکمه هفت مدیر سابق جامعه بهاییان ایران در روز شنبه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران خبر داده است.

جامعه جهانی بهایی می گوید:”مشخص نیست این دادگاه به صورت علنی یا همچون دو جلسه محاکمه گذشته به صورت غیر علنی برگزار خواهد شد.”

به گزارش رادیو فردا، در همین زمینه، دیان علایی، نماینده جامعه جهانی بهاییان در سازمان ملل متحد گفت:« در حالی که سازمان ملل متحد، جامعه جهانی بهایی و کشورهای مختلف از دولت ایران خواسته اند امیدورایم که این دادگاه همچون دو جلسه قبلی غیر علنی برگزار نشود.»

جامعه جهانی بهایی می گوید:”در دی ماه سال گذشته اتهامات این افراد شامل جاسوسی و فساد فی الارض به آنها ابلاغ شده است و بازداشت شدگان اتهامات وارده را رد کرده اند.”

پیشتر جامعه جهانی بهایی در اطلاعیه ای دادگاه این هفت مدیر بهایی را به دادگاه‌های نمایشی تشبیه کرده و گفته بود: این دادگاه با نقض موارد متعددی از ضوابط حقوقی بر گزار شد.

جامعه بهایی می گوید: پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، بیش از ۲۰۰ بهایی توسط حکومت ایران کشته شده‌اند. هزاران نفر از بهاییان دستگیرشده، مورد آزار و اذیت قرار گرفته، کار خود را از دست داده، مورد نظارت دائمی بوده و در نهایت اموال و دارایی‌های‌شان توسط دولت جمهوری اسلامی توقیف شده است. بهاییان از این که بتوانند مشاغل دولتی داشته باشند ممنوع شده‌اند و فرزندان‌شان نیز اجازه ندارند که در دانشگاه‌های ایران ثبت نام کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید