خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۹, 24th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۱ ساعت ۱۱:۵۲:۳۱

    خانه  > زندانیان  >  بلاتکلیفی یک بهایی پس از ۳ ماه بازداشت

بلاتکلیفی یک بهایی پس از ۳ ماه بازداشت

خبرگزاری هرانا – با گذشت سه ماه از دستگیری پیام ولی، معتقد به آیین بهاییت که در بند سپاه در زندان  گوهردشت به سر می برد، وی هنوز بلاتکلیف است.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، وی به دلیل اعتقاد به آیین بهائیت در جریانات عاشورا دستگیر و به بند سپاه که در دست بازجویان وزارت اطلاعات می باشد انتقال یافت.براساس این گزارش، این زندانی عقیدتی  برای چند هفته تحت بازجوئی و فشارهای جسمی و روحی قرار داشت که وی را وادار به اعترافات دروغین جهت پرونده سازی نمایند.

همچنین بازجویان وزارت اطلاعات برای تحت فشار قرار دادن آقای پیام ولی او را مجددا ۱۰ روز مانده به عید نوروز به سلول های انفرادی بند سپاه منتقل کردند و دور جدید بازجوئیها و شکنجه های شدید روحی علیه او آغاز گردید. این بازجوئیهای و فشارهای روحی تا ۲ فروردین ماه ادامه داشت و مجددا او را به بند ۴ زندان گوهردشت کرج منتقل کردند.

گفتنی است، در طول مدت زندان ولی چندین بار به اطلاعات زندان برده شده د و وی را مورد تهدید قرار می دهند که علت دستگیری و بازداشتش را نباید با سایر زندانیان در میان بگذارد و از داشتن ارتباط با سایر زندانیان و بخصوص زندانیان سیاسی خوداری کند در غیر اینصورت عواقب آن متوجه وی خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید