خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۱ ساعت ۳:۵۷:۳۸

    خانه  > زندانیان  >  همسرعمادالدین باقی: نگهداری در سلول بسته بدون هرگونه امکانات شکنجه است

همسرعمادالدین باقی: نگهداری در سلول بسته بدون هرگونه امکانات شکنجه است

خبرگزاری هرانا – عمادالدین باقی روز پنج شنبه گذشته در  ملاقات کابینی که با خانواده خود داشت از تهیه شکایت درباره وضعیتش در زندان اوین خبر داد.

همسر باقی در این باره گفت:”همسرم دو ماه اخیر را بدون ابلاغ قرار در بازداشت به سر می برد، در حالی که چیزی به پایان چهار ماه بازداشت وی نمانده است.”

به گزارش گویا نیوز، وی با اشاره به اینکه بازجویی باقی بیش از دو ماه است که تمام شده، اظهارداشت: قرارر بود، همسرم  آزاد شود و او اکنون با قرار وثیقه و بدون هرگونه بازجویی در بازداشت موقت است.

بر اساس این گزارش، باقی تاکید داشته است که نگهداری در چنین شرایطی خلاف مصرح آیین نامه سازمان زندان ها و آیین نامه بازداشتگاههای امنیتی است و این وضعیت که فرد یا افرادی را در یک محیط کوچک در بسته مدت ها نگه دارند و امکاناتی مانند روزنامه ، کتاب، تلوزیون و حقوقی که در قانون پیش بینی شده را از او بگیرند نوعی شکنجه آشکار است.

باقی در این ملاقات گفته است: با زندانی شدن ما و وضعیتی که به وجود می آورند تنها حقانیت آنچه که قبلا در دفاع از حقوق بشر و حقوق زندانیان نوشته و انجام می دادم اثبات می شود و معلوم است تا اجرای حقوق شهروندان فاصله بسیاری داریم.

کمالی همچنین بار دیگر یاد آور شد: همسرش شکایتی را درباره وضعیت خود نوشته که تاکنون هیچ گونه رسیدگی نسبت آن صورت نگرفته است. این در حالی است که باقی تاکید کرد: بر اساس ماده ۵۹۷ قانون مجازات اسلامی عدم رسیدگی به شکایت و تظلمات زندانی جرم است ومتخلف مجرم است و با ید مجازات شود. همسر باقی محتوای شکایت را از نظر باقی بسیار مهم دانست و اظهار کرد: او از محتوا چیزی نگفت و پیگیری آن را از سوی وکلا خواستار شد. این در حالی است که به دلیل انتقال دادسرا به داخل زندان اوین ، وکلا برای پیگیری پرونده با مشکل مواجه هستند.» کمالی افزود:امیدواریم همانطور که فرایند رسیدگی بر توقف آزادی باقی در ابهام قرار دارد، عدم رسیدگی به شکایت او نیز به همان سرنوشت و ابهام دچار نشود.

فاطمه کمالی،همسر عمادالدین باقی  روحیه وی  را بسیار عالی توصیف کرد اما نسبت به اینکه وی همچنان در بند ۲۴۰ در یک سلول بسته و بدون هرگونه امکاناتی نگهداری می شود ابراز تعجب کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید