خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۹, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۹ ساعت ۱۳:۴۶:۴۲

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ آزادی موقت یک شهروند آذری زبان مسیحی از زندان تبریز

هرانا؛ آزادی موقت یک شهروند آذری زبان مسیحی از زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – یک شهروند آذری زبان مسیحی پس از گذشت ۵۰ روز از زندان تبریز به طور موقت آزاد شد.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، قاضی دادسرای دادگاه انقلاب تبریز برای آزادی موقت این شهروند مسیحی در ابتدا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان قرار وثیقه صادر کرده بود که با توجه به اینکه پرداخت چنین مبلغی در توان خانواده ایشان نبود با تقلیل وثیقه، نامبرده بطور موقت آزاد گردید و بایستی درانتظار برگزاری دادگاه بمانند.

اتهامات ایشان رهبری کلیسای خانگی، خدمات مسیحی به اعضاء، شرکت در تعمید مسیحیان و تعمید دادن مسلمانانی که از اسلام به مسیحیت میگروند، تعلیم و آموزش کتاب مقدس، و سرانجام اتهام جاسوسی برای سازمانهای اطلاعاتی غرب از جمله موصاد اعلام شده است.

یکم اسفند ماه سال گذشته و همزمان با تداوم برخورد گسترده با جامعه مسیحیان در بسیاری از شهرهای ایران، با ورود چند تن از نیروهای امنیتی لباس شخصی به منزل یکی از نوکیشان مسیحی بنام “رضا “در شهر تبریز ، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال کردند.

ماموران امنیتی ضمن تفتیش و بازرسی کامل خانه بسیاری از لوازم و وسایل شخصی نامبرده منجمله کلیه تابلو نقاشی های وی را نیز ضبط و با خود بردند.

گفتنی است وی طی این مدت تنها یک بار در نیمه ی  اسفند ماه و پس از ۱۵ روز بی خبری کامل از وضعیت و محل نگهداری اش، موفق به برقراری تماس تلفنی شده است.

هم چنین در این پرونده به ایشان ابلاغ شده که پس از آزادی موقت می بایست از هرگونه تماس حضوری و تلفنی با بستگان و دوستان خود پرهیز نموده و در صورت تخطی بلافاصله مجددا بازداشت خواهند شد.

شایان ذکر است طبق گزارشات دریافتی همزمان با دستگیری این نوکیش مسیحی در شهر تبریز، حدود ۳۰ تن از مسیحیان منطقه در سطح استان آذربایجان شرقی نیز بصورت همزمان و با یورش سازمان یافته و از پیش تعیین شده، توسط ماموران امنیتی و اطلاعاتی بازداشت شدند که این افراد طی بازجویی و اخذ تعهد مبنی بر عدم فعالیت های مسیحی آزاد شدند. هم چنین از آنان خواسته شده تا در این زمینه نسبت به اطلاع رسانی و انتشار خبر سکوت اختیار کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید