خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  یک بازداشتی روز عاشورا همچنان در انفرادی

یک بازداشتی روز عاشورا همچنان در انفرادی

خبرگزاری هرانا – زهرا جباری، یکی از زنان دستگیر شده روز عاشورا  بیش از ۳ ماه است که  در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد و تا کنون  از داشتن ملاقات با خانواده اش محروم بوده است.

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، زهرا بهرامی، ۴۵ ساله بعد از اعتراضات گسترده مردم در روز عاشورا با یورش مامورین دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد .او از زمان انتقال تا به حال در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد و در طی این مدت بارها مورد بازجوئی قرار گرفته  است.در طی بازجویی ها توهین های اخلاقی ، شکنجه ها ی جسمی و روحی وحشیانه علیه این زن زندانی به کار برده شده است.

بازجویان وزارت اطلاعات با شکنجه ها جسمی و روحی سعی در وادار کردن زندانیان سیاسی به اعترافات دروغین و مصاحبه های تلویزیونی هستند. به نظر می رسد، بهرامی به دلیل ناشناس بودن تا به حال تحت شدیدترین شکنجه ها جسمی و روحی قرار گرفته است.

بهرامی از زمان دستگیری تا کنون از داشتن ملاقات با خانواده اش محروم بوده است و فقط تماسهای تلفنی کنترل شده که در حضور بازجویان وزارت اطلاعات صورت می گیرد بوده است. بازجویان وزارت اطلاعات این خانواده را تهدید کرده اند که از انتشار خبر دستگیری و وضعیت وی خوداری کنند در غیر این صورت باعث بدتر شدن شرایط او خواهند شد.

خانواده بهرامی از زمان دستگیری تا به حال پیگیری و ضعیت او بودند ولی از دادن پاسخ به این خانواده خوداری می کنند. خانواده بهرامی می گویند که خانم زهرا بهرامی مقیم کشور هلند است و برای دیدار خانوادگی به ایران سفر کرده است .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید