خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۹, 14th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۶ ساعت ۱۸:۲۲:۰۹

    خانه  > زندانیان  >  انتقال دهها تن از زندانیان به بهداری زندان به دلیل استمرار آلودگی شدید آب

انتقال دهها تن از زندانیان به بهداری زندان به دلیل استمرار آلودگی شدید آب

خبرگزاری هرانا – در طی دو روز گذشته ده ها تن از زندانیان سیاسی و عادی به خاطر استمرار آلودگی آب در زندان گوهر دشت کرج و وخامت حال آنها به بهداری زندان منتقل شدند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه در حدود ۱۵ نفر از زندانیان سیاسی و عادی بند ۴ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در اثر نوشیدن آب آلوده به بهداری زندان منتقل شدند، هم چنین تا ظهر روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه بیش از ۲۰ نفر از زندانیان بند ۱ زندان گوهردشت کرج نیز به بهداری زندان منتقل شدند که از جمله این زندانیان اکبر شهبازی می باشد. گفته می شود چنین شرایطی در بندهای ۲ ،۵ ، ۶ و بند زنان زندان گوهردشت نیز حاکم است.

زندانیان سیاسی و عادی در مدت کوتاهی پس از نوشیدن آب زندان که تنها امکان نوشیدن آب برای آنها است دچار عوارضی چون اسهال، استفراغ، سرگیجه و بی حالی می شوند.

بهداری زندان در طی ۲ روز گذشته به زندانیان اعلام کرده است که از نوشیدن آب زندان خودداری کنند و فقط آب معدنی که در فروشگاه زندان موجود است مصرف نماینداین در حالیت که اکثر زندانیان قادر به خرید آب معدنی نیستند و ناچار به مصرف آب آلوده می باشند.

گفتنی است آب نوشیدنی زندانیان از چاه های که در زندان حفر شده است تامین می گردد و از اسفند ماه بدلیل نشت فاضلاب به چاه های آب نوشیدنی زندان دچار آلودگی شدید شده است به طوریکه که رنگ آب کدر و زرد می باشد و بوی بسیار بدی میدهد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید