خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۹, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۶ ساعت ۱۵:۰۳:۴۱

    خانه  > اصناف  >  تعلیق تدریس دکتر بهشتی در دانشگاه تربیت مدرس

تعلیق تدریس دکتر بهشتی در دانشگاه تربیت مدرس

خبرگزاری هرانا – دانشگاهی تربیت مدرس در اقدامی عجیب فعالیت دکتر علیرضا بهشتی استاد این دانشگاه را به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش خبرنگار کلمه، در نامه ای که از طرف دانشگاه به دست این استاد علوم سیاسی تربیت مدرس رسید عنوان شده است که تا نتیجه رای دادگاه برای فرزند شهید بهشتی فعالیت وی به حالت تعلیق در می آید.

 

ریاست دانشگاه تربیت مدرس برعهده فرهاد دانشجو برادر کامران دانشجو وزیر علوم فعلی و رئیس ستاد انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل در وزارت کشور است.

دکتر بهشتی که یکی از مشاوران ارشد میرحسین موسوی است در حوادث بعد از انتخابات دوبار بازداشت شد

وی در ‍۱۸ شهریور ۱۳۸۸ به دنبال بسته شدن دفتر کمیته پیگیری وضعیت زندانیان و آسیب‌دیدگان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شد و در روز ۲۲ شهریور به قید وثیقه آزاد شد، پس از آزادی از زندان سید حسن خمینی اولین فردی بود که به دیدار وی رفت.

علیرضا بهشتی همچنین در روز ۷ دی ۱۳۸۸ در محل تدریس خود در دانشگاه تربیت مدرس بازداشت شد. چندی بعد جمعی از فرزندان شهدای هفتم تیر طی یک بیانیه حمایت خود را از علیرضا بهشتی اعلام کرده و به تداوم بازداشت وی اعتراض کردند. در این دوره از بازداشت ، بهشتی در شرایط نامساعدی بدون دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده به‌سر می‌برد، وی در سومین هفته در زندان دچار عارضه قلبی شد. بهشتی در شامگاه ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ از زندان آزاد شد. در اولین روزهای پس از آزادی، مهدی کروبی، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، خانوادۀ هاشمی رفسنجانی و عبدالله نوری به دیدار بهشتی رفتند.

پس از آزاد شدن دکتر بهشتی از زندان فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه تربیت مدرس در گفت و گو با خبرگزاری مهر اعلام کرده بود :دکتر بهشتی فعالیت آموزشی خود را در دانشگاه تربیت مدرس مانند روال قبل ادامه خواهد داد.

وی گفته بود: تمامی اعضای هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس باید ۴۰ ساعت در هفته در دانشگاه حضور داشته باشند و طبق قانون به وظایفشان عمل کنند. دکتر بهشتی نیز همین طور خواهد بود و حتی با جدیت بیشتر وظایف خود را انجام خواهد داد.

اما تعلیق دکتر بهشتی خلاف نظرات چند ماه پیش رئیس این دانشگاه است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید