خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۹, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۹ ساعت ۸:۱۹:۴۷

    خانه  > زندانیان  >  فشارها به دکتر علی اکبر سروش برای اعتراف گیری

فشارها به دکتر علی اکبر سروش برای اعتراف گیری

خبرگزاری هرانا – اداره اطلاعات استان مازندران در چند روز اخیر به شدت دکتر علی اکبر سروش را تحت شکنجه قرار داده  تا این عضو ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی در مازندران مجبور به اعتراف علیه خود شود.

به گفته نزدیکان دکتر علی اکبر سروش حال وی بسیار نامساعد است و در تا کنون در سلول انفرادی تحت شرایط بسیار بد نگهداری می شود ولی وی تا کنون زیر بار فشار برای اعتراف ساختگی مقاومت کرده است.

به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، پس از برگزاری سناریوی اعتراف گیری در دادگاه های نمایشی که به دنبال دستگیری های گسترده پس از انتخابات انجام شد، به نظر می‌رسد دامنه انجام اقدامات مشابه  به شهرستان ها کشیده شد. منابع مختلف به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفتند که وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در صددند تا از فعالین سیاسی شمال کشور اعتراف بگیرند.

همچنین یک مقام مسئول در دانشگاه علوم و فنون بابل که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که به دستور وزارت اطلاعات دکتر علی اکبر سروش از دانشگاه علوم و فنون بابل اخراج شد و از تدریس وی در دانشگاه علوم و فنون بابل در این ترم ممانعت به عمل آمد .گفتنی است دکتر علی اکبر سروش استاد تاریخ اسلام و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون بابل است که حدود ۲۵ روز پیش پس از مراجعه به دادستانی بابل توسط نیروهای وزارت اطلاعات به اتهام نامشخص دستگیر شد و به زندان اداره اطلاعات ساری (شهید کچوئی) منتقل شد و تاکنون خانواده و وکیل اوئ موفق به دیدار وی نشدند.

دکتر علی اکبر سروش از اعضای ستاد میر حسین موسوی در شهرستان بابل و رئیس ستاد دکتر معین- کاندیدای اصلاح طلب- در مازندران در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ و رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بابل در دوران اصلاحات و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون بابل بود.

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید